Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Десет милиони евра наменети за руралниот развој за 2010 година

Go down

Десет милиони евра наменети за руралниот развој за 2010 година

Пишување by GBL on Саб Јан 30 2010, 16:17

Вкупно десет милиони евра буџетски средства ќе бидат издвоени во 2010 година за Програмата за рурален развој, објави во саботата Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.Овие средства се наменети за инвестиции за подобрување на конкурентноста, за модернизација на земјоделските стопанства, за подобрување на рурална инфраструктура, како за програми за доработка, преработка и складирање.

Финансиска помош е предвидена и за промотивни активности за развој на руралниот туризам и за набавка на нови трактори.

Конкурсот за аплицирање за средства од Програмата за рурален развој ќе биде објавен во февруари и ќе трае 30 дена.

Во изминатaта година за истата намена биле предвидени седум милиони евра, а од нив биле искористени околу 60 отсто.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот