Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Кинеската верзија на IPad-от на пазарот е веќе шест месеци

Go down

Кинеската верзија на IPad-от на пазарот е веќе шест месеци Empty Кинеската верзија на IPad-от на пазарот е веќе шест месеци

Пишување by GBL on Саб Јан 30 2010, 00:35

Откако американската компанија Apple деновиве го претстави својот револуционерен производ, кинеските медиуми пренесуваат дека на тамошниот пазар веќе половина година се наоѓа речиси идентичен производ


Кинеската верзија на IPad-от на пазарот е веќе шест месеци Get

Еден од водечките азиски технолошки портали чија специјалност се кинеските технолошки копии Shanzhai.com по оваа информација иронизира дека кинеските производители се способни да „клонираат“ производи кои допрва треба да се појавата на светскиот пазар.

Производителот Shenzhen Great Loong Brother Industrial Co., кој го произвел моделот P88 кој личи на iPhone со енормни димензии, сега обвинува дека Apple го копирал нивниот производ.

Тие соопштиле дека не разбираат зошто Apple го направил тоа што и кинеската компанија. Портпаролката на Shenzhen, Хуанг Џиаофанг нагласила дека нивниот модел P88 минатата година бил претставен на Саемот на електрониката во Берлин Internationale Funkausstellung.

Инаку овој модел е подебел и потежок од американскиот IPad, има и поголем екран и влезови за usb, што Apple-от производ ги нема. Сепак, батеријата на американскиот производ издржува 10 часа, додека на кинескиот само час и половина. /крај/фо/ап/

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Кинеската верзија на IPad-от на пазарот е веќе шест месеци Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот