Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Со ласер против пирати

Go down

Со ласер против пирати

Пишување by GBL on Пет Јан 29 2010, 21:53

Фирма од Шкотска најде решение против проблематични шизици како на пример сомалиските пирати кои ги напаѓаат бродовите во Аденскиот залив. Ласерот кој го нуди фирмата предизвикува повраќање кај оние кои ќе ги погоди.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ласерот наречен SeaLase чини околу 63.000 евра (55.000 фунти) и може да предизвика масовно гадење, да влијае на видот и да предизвика губење на ориентација во траење од половина час.

Оружјето се состои од три ласерски зраци кои не можат да бидат филтрирани, а според производителот - зраците не се смртоносни и е тешко да бидат филтрирани.

Компанијата ProForm која го создаде ласерот се надева дека нивниот производ ќе најде употреба во одбраната од сомалиските пирати, но и во други ситуации како на пример за заштита на важни аеродроми и нуклеарни централи.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот