Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Fujitsu Vs. Apple

Go down

Fujitsu Vs. Apple Empty Fujitsu Vs. Apple

Пишување by GBL on Пет Јан 29 2010, 21:49

Новото чудо на Apple прилично ја возбуди медиумската јавност, но работите стануваат комплицирани откако Fujitsu потсети дека компанијата има уред наречен iPad уште од 2002 година.

Fujitsu Vs. Apple Ipad

Fujitsu на американскиот пазар претставил мултифункционален гаџет наречен iPad уште во 2002 година. Оригиналниот iPad бил наменет за вработените во продавниците, за едноставно проверување на цените на производите, состојба на инвентарот и слично.

iPad-от на Fujitsu има дисплеј на допир од 3,5 инчи, Intel процесор и работи на Microsoft Windows CE .NET 5.0 и поддршка за WiFi. Нормално, со своите карактеристики не може да се мери со iPad-от на Apple, но едно е сигурно - прв си го добил името.

Во времето кога го претставил на американскиот пазар, Fujitsu поднел барање до Американското биро за патенти за заштита на називот iPad, Но поради некои правни перипетии барањето никогаш не било одобрено. Во 2009 година, надлежното тело се откажало од разгледување на барањето за регистрација на називот iPad, но Fujitsu повторно поднел барање во јуни 2009. Месец дена подоцна, и Apple Поднесува барање за регистрација на називот iPad.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Fujitsu Vs. Apple Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот