Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Јанакие Витановски нов претседател на Комисијата за лустрација

Go down

Јанакие Витановски нов претседател на Комисијата за лустрација

Пишување by GBL on Пет Јан 29 2010, 21:46

Јанакие Витановски е избран за нов претседател на Комисијата за верификација на факти, а досегашниот претседател Шпенд Винца е заменик.
Јанакие Витановски е претставник од опозиционата СДСМ во Комисијата за верификација на факти.

„Врз основа не претходно усогласени ставови на сите пратенички групи, одлуката е донесена денеска, а ќе стапи на сила по изгласувањето на Собрание на 26 февруари“, рече Илија Димовски, претседател на Комисијата за прашања на изборите и именувањата.

Според Законот, претседателите на Комисијата за верификација на факти се менуваат на секои шест месеци од единаесетте членови.

Претходно, претседател беше Шпенд Винца, а прв претседател беше Агим Мехмети.

Комисијата брои 11 членови, од кои петмина се на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, по двајца на предлог од СДСМ и на ДУИ, еден на предлог на ДПА и еден на ЛДП.

Постои од пред една година, а пред една недела за успешна работа на Комисијата беа обезбедени простории и материјали, за што е надлежна Владата.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот