Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Запленет еден килограм злато на границата со Косово

Go down

Запленет еден килограм злато на границата со Косово

Пишување by GBL on Пет Јан 29 2010, 21:45

Косовските цариници запленија еден килограм злато на преминот Блаце -Генерал Јанковиќ на македонско - косовската граница.Во соопштението на Косовската Царинска Управа се вели дека сокриеното злато е пронајдено во автомобил марка „Хјундаи“ со скопски регистарски таблички, при обидот за влез во Косово.

Портпаролот на косовската царина Адриатик Стављиеци прецизира дека златото е конфискувано и дека случајот е предаден на надлежните кривични органи.

Во Грачаница, пак, косовските цариници заедно со полицијата запленија 2.357 литри разни алкохолни пијалоци без акцизни маркички. Робата е запленета, а против продавачот е покрената истрага.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот