Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Лотито: Федералниот обвинител го истражува ’случајот Пандев’

Go down

Лотито: Федералниот обвинител го истражува ’случајот Пандев’

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Пет Јан 29 2010, 15:24


Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито вели дека ’случајот
Пандев’ сеуште не е завршен и Лига Калчо веќе ја студира
преселбата на Македонецот во ИнтерКон крајот на минатата година, Горан Пандев по судски пат успеа да го
раскине договорот со Лацио откако беше ’замрзнат’ на
Олимпико само поради тоа што не сакаше да ја продолжи верноста со
Бјанкочелестите и побара да биде продаден.

Откако Пандев стана слободен агент многу клубови доставија понуда за
интернационалецот од Македонија но Горан посакуваше само останување во
Италија и го одбра Интер, тимот кој се обиде да го ангажира напаѓачот и
во август.


Но сепак ’случајот’ Пандев не е завршен за претседателот
на Лацио, Клаудио Лотито, кој го изрази своето незадоволство уште кога
беше донесена пресеудата за раскинување на договорот на Пандев.


“Ништо не е завршено околу Пандев.” – рече Лотито за Gazzetta dello Sport. “Федералниот обвинител започна истграга... ”

Според весникот ваквите зборови на претседателот Клауди Лотито навистина се точни.

Gazzetta dello Sport додава дека
пред два месеци самиот Клауди Лотито доставил жалба до Лига
Калчо дека Интер на нелегален начин се обидува да го ангажра
Пандев и дека Нероаѕурите постигнале согласност со Пандев за договорот
на играчот уште пред да биде завршен судскиот спор.


Поради тоа федералните обвинители веќе два месеци вршат истражување на ’случајот Пандев’.
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот