Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Упатство за PHP

Go down

Упатство за PHP Empty Упатство за PHP

Пишување by Kosta on Сре Окт 10 2007, 22:41

PHP доаѓа од PHP HyperText Pre-processor и е програмски јазик за на серверска страна. РНР е слободен програмски јазик, неговиот код е отворен и е мулти-платформски. PHP e соодветен кога сакате да креирате динамички страни кога прелистувачот ќе побара страна. PHP нуди едноставно уредување на страната со можност да се направи покорисна за индивидуални корисници.
Со него може да се поставуваат web страните, да се контролира автентикацијата и да се пренасочуваат корисници
Една од најмоќните опции во PHP е пристапот до базите со податоци. Имате пристап до 19 видови бази и обработка на податоците.

Еве и едно туториалче за почетници во PHP на македонски јазик:

Упатство PHP


Последната промена е направена од на Сре Јан 16 2008, 23:05. Мислењето е променето 3 пати.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Упатство за PHP Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Упатство за PHP Empty Re: Упатство за PHP

Пишување by _EAX on Саб Окт 20 2007, 20:33

kostadine pa ti si bio pisatel .... neam vreme da ti ja citnam knigata ali sepak bravo za trudot Smile

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Упатство за PHP Empty Re: Упатство за PHP

Пишување by Kosta on Саб Окт 20 2007, 22:46

_EAX напиша:kostadine pa ti si bio pisatel .... neam vreme da ti ja citnam knigata ali sepak bravo za trudot Smile

фала фала, али сепак јас не го пишев Smile

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Упатство за PHP Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Упатство за PHP Empty Re: Упатство за PHP

Пишување by Maxxis on Саб Фед 02 2008, 01:39

Браво! Секоја Чест Smile
Maxxis
Maxxis
Асистент
Асистент

Male
Pisces

Расположение : Упатство за PHP Devilish
Треснал Глупости : 70
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 27
Се наоѓам : Underground
Ден на регистрирање : 2007-07-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Упатство за PHP Empty Re: Упатство за PHP

Пишување by Vlado-Tornado on Пон Мај 05 2008, 13:51

Коста tnx за туторијалчево, има корисни работички, баш ми се најдоа за галеријава. поз
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Упатство за PHP Empty Re: Упатство за PHP

Пишување by Kosta on Пон Мај 05 2008, 23:23

Драго ми е што ти се најде... :thumbup1: Поз

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Упатство за PHP Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Упатство за PHP Empty Re: Упатство за PHP

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот