Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Тренерот кој нема да добие отказ во Италија е херој

Go down

Тренерот кој нема да добие отказ во Италија е херој

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Чет Јан 28 2010, 21:28

Португалецот Жозе Мурињо се осврнал на честите смени на тренерите во
Серија и рекол дека не му е јасно поради која причина на Апенините така
се третирани стратезите кои се меѓу најдобрите во светот.

Мурињо, пред мечот од 1/4-финалето во Купот на Италија против Јувентус го бранел својот колега Чиро Ферара.

„Во
Италија страшен е односот кон тренерите. Овде менаџер кој ќе ја заврши
сезоната на клупата не е тренер, тој е херој. Претседателите како да се
среќни да сменат што повеќе тренери во својата ера.“ - рекол
Португалецот.

Тој додава дека не му е јасно зошто така стојат работите, иако Италија има тренери кои се најдобри на светот.

„Мене
ми изгледа клубовите во Серија А да имаат многу пари, па се подготвени
да плаќаат по неколку тренери во исто време“ - додал Мурињо, кој
не верува дека ќе биде лесно против Јувентус, иако ривалот се наоѓа во
голема криза.

“Тоа е еден меч, заборавете го првенството, ова е нешто сосема друго“ - заклучил тој.
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот