Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Удинезе го елиминираше Милан од Купот на Италија

Go down

Удинезе го елиминираше Милан од Купот на Италија

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Чет Јан 28 2010, 17:46

Удинезе го совлада Милан на Сан Сиро и се пласира во полуфиналето од Купот на Италија.
По
поразот од Интер, ново разочарување за фановите на Милан, Росоњерите
испаднаа од Купот на Италија откако беа совладани од Удинезе на Сан
Сиро минимално со 1-0. Гостите беа подобриот тим на овој натпревар и заслужено се радуваа на победата.
Абиати се врати на голот на Милан и беше најзалужен што водството на Удинезе не се случи многу порано.
Леонардо во нападот им даде шанса на Хунтелар и Инзаги, но Милан не успеваше сериозно да се закани.
Победничкиот гол беше дело на Инлер во 56та минута од натпреварот.
Со оваа победа Удинесе им се приклучи на Фиорентина и Рома во полуфиналето.
Утре се игра дерби натпреварот помеѓу Интер и Јувентус
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот