Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Челзи се врати на врвот во Премиер лигата

Go down

Челзи се врати на врвот во Премиер лигата

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Чет Јан 28 2010, 17:42

Челзи се врати на врвот во Премиер лигата откако го совлада Бирмингем
со 3-0, Арсенал одигра без голови на гостувањето кај Астон Вила. Сините денеска на Стемфорд Бриџ славеа убедлива победа од 3-0 против Бирмингем.
Натпреварот беше отворен уште во 5та минута кога по еден одличен центаршут на Џо Кол, Малуда со глава погоди за 1 -0.

Во 32та минута Лампард од далечина постигна погодок за сигурно водство на Челзи од 2-0.

Лампард со својот втор гол на натпреварот, во 90та минута ја завери победата и ги постави конечните 3-0.
Арсенал одигра 0-0 на гостувањето кај Астон Вила, лоша вечер за
Топџиите, покрај тоа што не успеаа да дојдат до трите бода, Вермален и
Едуардо заработија повреди.

Финалните дијагнози на Вермален и Едуардо ќе бидат познати утре, но
првичните прогнози се дека поврдата на белгијскиот фудбалер е сериозна.

И двете екипи имаа свои шанси на натпреварот, Арсенал беше поблиску
до победата Фабрегас и Росицки го погодија окрвирот од голот на Фридел.

Евертон со 2-0 на Гудисон Парк дојде до победа против Сандерленд.
Кејхил во 7та и Донован во 19та минута беа стрелци за Карамелите.
И Блекбурн ја искористи предноста на домашен терен и го победи Виган со 2-1.
Педерсен во 20та минута погоди за водство на домаќините, во 58та Калдвел израмни на 1-1.
Победа на Блекбурн му донесе Калиниќ во 76та минута од натпреварот.
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот