Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Прифатени амандманите за добрососедски односи

Go down

Прифатени амандманите за добрососедски односи Empty Прифатени амандманите за добрососедски односи

Пишување by GBL Сре Јан 27 2010, 16:53

Македонските власти да ги преземат неопходните мерки „против јазикот на омраза употребуван во македонските медиуми и учебници против соседните земји“.

Прифатени амандманите за добрососедски односи Img25639476

Амандмани со ваква содржина, поднесени од страна на бугарските европратеници Евгени Кирилов и Андреј Ковачев, денеска беа изгласани од Комитетот за надворешна политика на Европскиот Парламент и станаа дел од текстот на Извештајот на известувачот Зоран Талер, објави бугарската агенција Фокус.

„Европскиот Парламент ги повикува властите на Поранешната Југословенска Република Македонија да ги преземат сите неопходни мерки и да го обесхрабат говорот на омраза кон соседите земји-членки на ЕУ во медиумите и слични искази во учебниците и да го гарантираат правото на лицата чие убедување за етничката припадност е различно од официјално признаените“, се вели во усвоениот амандман.

На текстот на извештајот на Талер беа предложени вкупно 82 амандмани. Како најзначаен се смета денеска усвоениот, со кој комитетот повикува Македонија во март да добие датум за почеток на преговорите за членство во Европската унија.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Прифатени амандманите за добрососедски односи Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 40
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот