Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

ФИЛМСКИ СТАРТ ЗА 2010

Go down

ФИЛМСКИ СТАРТ ЗА 2010

Пишување by vlado_sk on Сре Јан 27 2010, 12:50


Големите студија се снајдоа низ таканаречената финансиска криза со"потпирање на продолженија и адаптации" како Little Miss Sunshine, Slumdog Millionaire, Bridget Jones's Diary, дури и Juno направи милиони со своето секојдневно погрешно раскажување и home - made комедични содржини.


Во меѓувреме, предизвикани од Michael Moore's документарните филмови кои беа подржани од подемот на ДВД-ата , се движиме се до Slumdog Millionaire го освои осум Оскари, вклучувајќи за најдобар филм и најдобар режисер.

Имаше дури и Biopics награди за правата на геј активистите...........
Филмот како уметност не успеа да се справи со тековните настани во светот, иако имаше исклучоци со неколку драми наследувајќи во contextualising т.е. претставувајќи бариера на неможност да се надминат политичките пресврти на деценијата.

Латинска Америка цветаше како центар на кино, за производство на скапоцени камења како и со Y Tu Mama también, Amores Perros и The Motorcycle Diaries и така натаму. Во 2000-тите исто така, го видовме и Бонд - "оживувањето", со Daniel Craig во последните 007 дела, кој не остави којзнае каков впечаток, за разлиика од неговите претходници.

Визионерски мексиканскиот режисер Гилермо дел Торо "среди се" меѓу Мексико и Холивуд, борејќи се од Blade па се до Hellboy II , додека пак прима пофалби за интересната бајка како Pan's Labyrinth, кој е во негова режија.

WOW на деценијата беше настапот на George Clooney, кој успеа да ја обнови провокативна "Амиен филм" од 1970-тите, преку финансирање нив светнати, комерцијални работи, како океанот трилогија.

Angelina Jolie заврши на деценијата Холивуд како најдобро платена актерка, заработува $ 27m (£ 16.7m) 2.008-2.009, но нејзиниот излез vacillated диво помеѓу награда-baiting драми и фрагментиран валмо.

На Оскарите, Kate Winslet, Cate Blanchett и Даме Judi Dench секоја доби четири номинации за време на 2000-тите - но само Винслет беа дома посакувана награда за најдобра актерка, за времето на нацистичката драма The Reader.

vlado_sk
Студент
Студент

Male
Cancer

Треснал Глупости : 48
Поени : 169
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2010-01-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот