Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Тина Тарнер на нова турнеја?

Go down

Тина Тарнер на нова турнеја?

Пишување by GBL on Сре Јан 27 2010, 01:41

Поп ѕвездата Тина Тарнер може повторно да ја собере својата танчерска трупа за новата светска турнеја, иако таа во моментов повеќе сака да живее спокојно и да се насладува на животот, пренесуваат агенциите.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Седната во првиот ред на ревијата на модниот дизајнер Џорџо Армани во Париз, 70-годишната легенда изгледаше блескаво, во светкавата куса црна блуза со големо деколте и со бујна кадрава коса, посочуваат агенциите.

„Луѓето сакаа да ме видат, многумина носеа транспаренти со пораката „Ти благодариме“, рече Тарнер за својата турнеја од 2008 година.

На прашањето на новинарите дали размислува за нова турнеја, таа возврати: „Уште не сум одлучила. Немам планови за голема турнеја, на големи стадиони. Но не велам дека нема да го направам тоа, дека нема да ги соберам девојките и да подготвиме нешто. Но, не сум одлучила“.

Тарнер со децении беше меѓу најуспешните изведувачи во светот, прославена со хитовите како „Simply the Best“ и „Whats Love Got to do With It“, што ги пееше пред преполните стадиони.

Тарнер засега не предвидува скорешна серија концерти, но нејзините фанови може да се утешат со перспективата за нов албум, посочуваат агенциите.

„Создавањeто музика секогаш е полесно од турнејата“, рече поп ѕвездата.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот