Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Меѓународната конференција за помош за Хаити ќе се одржи во март во ОН во Њујорк

Go down

Меѓународната конференција за помош за Хаити ќе се одржи во март во ОН во Њујорк

Пишување by GBL on Сре Јан 27 2010, 01:30

САД ќе бидат домаќини на меѓународната конференција за помош за Хаити по катастрофалниот земјотрес. Конференцијата ќе се одржи во март во седиштето на ОН во Њујорк, објави во Монтреал државниот секретар на САД Хилари Клинтон.
линтон тоа го изјави на прес-конференција во Монтреал, на која беше усвоен долгорочен план за обнова на Хаити од земјотресот, во кој се проценува дека загинале околу 200.000 лица.

На конференцијата во Монтреал беа формулирани принципите за организација на меѓународните напори за помош на Хаити. Меѓу нив се водечката улога на карипската држава и тесна соработка меѓу партнерите, рече Клинтон.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот