Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Стимул сега е $75 милијарди долари повеќе сkaп

Go down

Стимул сега е $75 милијарди долари повеќе сkaп

Пишување by GBL on Сре Јан 27 2010, 01:22

ЊУЈОРК (CNNMoney.com) - Во Конгресниот буџет Канцеларијата поткрева нејзината прогноза за вторник колку закон ќе стимул да додадете на нацијата дефицит, за подигање на својата проценка за $75 billion за $862 милијарди долари.

Обнова на американскиот и Reinvestment акт, донесен во февруари 2009 година, беше првично се смета дека имаат цената од $ 787 милијарди долари. Со исклучок на фрапантен skyrocketing невработеноста за надомест на трошоците, на cbo рече дека Законот за реконструкција на ефектите на владините трошоци и приходи се следат нејзините првични процени за 2009 и 2010 година.

* Фејсбук
* Digg
* Twitter
* Buzz Се!
* E-mail
* За печатење
* Коментар на оваа приказнаНајголемиот дел од зголемениот дефицит влијание е поврзано со предвидените расходи во 2011-2019. Тоа сега се појавува во Буџетот стимул Office, кои ќе имаат поголемо влијание врз дефицитот во годините што доаѓаат, врз основа на економски фактори, од менување на законот беше потпишан во право пред 11 месеци.

Невработеноста компензација: cbo Во првичната проценка за наплата на Законот, стапката на невработеност се очекува да капа на 9%, но процентот се зголеми над 9% во мај и издигна над 10% во октомври.

Како резултат на тоа, рече cbo надомест на невработеност во 2009 и 2010 година ќе чини 58 милијарди долари. Тоа е 21 милијарда долари повеќе од првично се очекуваше.

Храна марки: Речиси половина од дополнителна $ 75 billion доаѓа повеќе на потрошувачката на храна печат за придобивките од првично предвидените. Cbo рече во својата февруари 2009 проценуваат дека владата ќе потроши 20 милијарди долари за зголемување на храна печат корист преку 2019, но сега верува дека сумата ќе биде поблиску до $ 54 милијарди долари.

Храна печат надоместоци се коригира incrementally секоја година како што инфлацијата расте, но максимум корист печат храна за семејството на четири беше jacked up од 13,6% до 668 $ месечно, како дел од Законот за реконструкција. Тоа беше максимална корист да останат на 668 $ месечно, додека инфлацијата грабнати, на која точка на нормална делумното корекција ќе започне повторно.
0:00 / 3:44 Stimulus средства и помогне на гладните

Последна февруари, cbo имаше многу повисока инфлација проекција отколку сега. Тој верува дека инфлацијата ќе се израмни со $ 668 корист од 2013 година. "Но, cbo сега верува дека инфлацијата нема да се израмни со добивка до 2019, што значи дека за наплата на Законот за храна на печат корист ќе се зголемува додадете $ 34 милијарди долари повеќе за дефицитот од првично предвидените.

Изградба на Америка обврзници: Останатиот дел од $ 75 billion доаѓа од градилиште Америка обврзници иницијатива. Популарниот стимул програма ослободи федерални пари да ја плати државата и на локалните влади за 35% од нивните каматни трошоци кои подложат на оданочување на државните обврзници издадени во 2009 и 2010 година за финансирање на капитални трошоци.

Cbo рече дека повеќе од $ 60 милијарди долари во нови обврзници се издадени од програмата започна во април, што е "значително повисоки" од оригиналната проценки. Како резултат на тоа, додава cbo $ 26 милијарди на својата проекција за трошоците на програмата, која се зголеми на вкупно 30 милијарди долари. Тоа е повеќе од седум пати повисока од првичната проценка.

Пониски проекции: на cbo извештајот, исто така, се вклучени неколку пониски проекции од неговата оригинална прогноза.

Најголем пад во цената беше за Medicaid натпревар програма, во која владата им помага на државите Medicaid наплати за трошоци. На cbo сега проценува дека програмата ќе чини 3 милијарди долари помалку од првично се мислеше

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот