Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Малолетнички ја продаваат невиноста

Go down

Малолетнички ја продаваат невиноста

Пишување by vlado_sk on Вто Јан 26 2010, 22:26

Иако постојано се зголемува бројот на девојки кои ја продаваат невиноста, случајот со 16 годишната девојка од Ирска е доста интересен.
[You must be registered and logged in to see this image.]
16 годишната иркиња на страната Gumtree ставила оглас дека ја продава невиноста бидејќи и требаат пари за школување.

Под насловот "продажба на невиност" анонимната девојка кажала дека ќе го одбере оној кој ќе и даде највисока понуда.

Ова е само еден од низата случаи каде девојките ја продаваат невиноста бидејќи им требаат пари за школување, но случајот со иркињата привлекол внимание бидејќи таа има само 16 години.

На девојката и требале пари за да ги плати часовите по цртање во студио.

Новинар од магазинот Sunday Life стапил во контакт со неа и и понудил сума од 3000 фунти.

Таа се согласила да се најде со него притоа разменувајки смс пораки во кои се опишала себеси.

Во една од пораките напишала дека наредната недела ќе наполни 17 години, дека изгледа постаро, дека е висока, дека има големи гради, смеѓа коса и три пирса.

Потоа следела наредна порака во која таа кажала дека била слободна секоја сабота доколку е заинтересиран да има секс со неа.

Побарала парите да и бидат предадени лично и дека веројатно кога ќе се сретнат дека ќе биде пијана зошто инаку е многу срамежлива.

Новинарот се обидел неколкупати да ја отргне од идејата, но таа му кажала дека ја покачила понудата на 6000 фунти бидејќи некој и понудил 5000 фунти после него.

Анонимната девојка се сретнала со новинарот и му признала дека парите и се потребни за школување, бидејќи нејзините родители и ги скратиле примањата, а не сакала да работи секојдневно за да заработи за школување.

Откако новинарот го открил нејзиниот идентитет таа на повиците на другите новинари кажувала дека се работи за шала.

Минатата година невиноста ја продавала 18 годишната русинка Алина Перцеа.

За милион евра невиноста била спремна да ја изгуби и италијанката Рафаела Фичо.

Во 2005 година девојка од Перу била спремна да ја продаде невиноста за да ги покрие лекарските трошоци на член на нејзината фамилија. На крајот, ја одбила понудата од 1,5 милиони долари.

vlado_sk
Студент
Студент

Male
Cancer

Треснал Глупости : 48
Поени : 169
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2010-01-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот