Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Одбиена понудата за Коларов на Интер?

Go down

Одбиена понудата за Коларов на Интер?

Пишување by vlado_sk on Вто Јан 26 2010, 22:15

Претседателот на Лацио, Лотито, по се изгледа не сака да го продаде Коларов. Оставена е можност утре Интер повторно да се обиде, но судејќи според информациите од Италија србинот ќе остане во Рим до налето. Потоа може да се искористи „членот 17“ од Статутот на ФИФА и да замине од Рим.

На денешаната средба меѓу претставниците на Интер и претседателот на Лацио, Клаудио Лотито, на маса била понуда од 10 милиони евра и двајца млади играчи на Интер во замена за спрскиот репрезентативец. Според последните информации, Лотито го контактирал директорото на Интер и ги одбил понудите и за Коларов и за Ледезма.

Иако е оставена можност состанокот да биде продолжен во следните денови, Интер пред средбата најави дека ова е последен обид.

Лотито би можел да го загуби Ледезма, како и Пандев, на суд, а што се однесува до Коларов, тој на лето би можел да го напушти клубот, и тоа со повикување на „членот 17“ од Статутот на ФИФА.

Имено, според прописите на светската фудбалска куќа, играч кој е три години во клубот има право да го откупи својот договор две години пред неговиот истек.

vlado_sk
Студент
Студент

Male
Cancer

Треснал Глупости : 48
Поени : 169
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2010-01-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот