Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Седумгодишно момче ќе донира 100.000 фунти за Хаити

Go down

Седумгодишно момче ќе донира 100.000 фунти за Хаити

Пишување by GBL on Вто Јан 26 2010, 17:43

Потресен од снимките на кои што се прикажани страдањата на граѓаните на Хаити од разорниот земјотрес, еден седумгодишник од Велика Британија собрал речиси 100.000 фунти.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Хуманиот Чарли Симпсон за да ги собере средствата ја замолил својата мајка да организира велосипедска трка во западен Лондон.

Идејата на Чарли била да собере околу 500 фунти, кои би ги донирала УНИЦЕФ, но неговата трка била промовирана и на интернет и за кусо време била преплавена со донации.

Само за еден ден тој успеал да собере 50.000 фунти, а донациите и натаму пристигнувале откако приказната за досетливиот ученик била објавена на насловната страница на британскиот весник Дејли Мирор.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот