Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Духови од деца се заиграле на гробиштата

Go down

Духови од деца се заиграле на гробиштата

Пишување by GBL on Вто Јан 26 2010, 17:27

Австралијанката Рене Инглиш тврди дека сликала духови од деца како си играат, додека неодамна била со нејзината фамилија на лов на духови на гробиштата во западна Австралија. Некои сметаат дека ова се проклети гробишта.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Локалната легенда кажува дека на фотографијата би можеле да бидат децата Дејвид Шоу и Бланч Мун кои не умреле исто време, туку постои 60 годишна разлика помеѓу нивната смрт. Бланч умрела 1886 година кога била удрена од кола додека играла на улицата, а Дејвид бил син на свештеник и умрел во 1946 година од детска парализа.

Пиктон се смета за најпроклет австралиски град, а ловот на духови до својата смрт го водела мајката на Џени Дејвис која сега ја продолжила традицијата со нејзиниот татко. Тие ги водат туристите во лов на духови.

Иако била скептична во однос на ловот на духови, сепак Рене решила да се приклучи на групата.

"Кога гледавме накај гробиштата јас се шалев за тоа дека не постојат духови и ако ги има зошто не се појават. Знам дека немаше никој на гробиштата кога сликав. Единствени луѓе кои ги сретнавме 10 минути покасно беше четиричлената фамилија, а децата не се одвојуваа од своите родители. Кога ги извадив сликите на компјутер ги загледав децата и цела се наежив. Цела ноќ не спиев и веќе никогаш нема да гледам хорор филм. Не верував дека постојат духови, но сега оваа тема навистина ме заинтересира" - кажала Рене.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот