Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

ПОЛУ СЛЕПА, А ФАТИЛА СОМ ОД 95 КИЛОГРАМИ

Go down

ПОЛУ СЛЕПА, А ФАТИЛА СОМ ОД 95 КИЛОГРАМИ

Пишување by GBL on Вто Јан 26 2010, 16:55

[You must be registered and logged in to see this image.]

Англичанката Шеила Пенфолд (56) за време на одморот во Шпанија успеала да улови сом тежок 95 килограми и да влезе во книгата на Гинисовите рекорди.

Иако полу слепа Шеила која со рибата се борела половина час на крајот со помош на сопругот Алан и синот Артур успеала да ја извлече на копното. Ова е најтешка риба фатена во Шпанија од страна на жена.

По задолжителното фотографирање и мерење на рибата, Шеила сомот го вратила во реката.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот