Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Samsung Galaxy Portal

Go down

Samsung Galaxy Portal Empty Samsung Galaxy Portal

Пишување by GBL on Вто Јан 26 2010, 16:38

Samsung го претстави Galaxy Portal, паметен телефон базиран на оперативниот систем Android, кој е интересен поради иновативниот интерфејс.

Samsung Galaxy Portal Sg

Паметниот телефон има дисплеј на допир со големина од 3,2 инчи и резолуција од 320х480 пиксели, камера со резолуција од 3,2 мегапиксели, WiFi и HSDPA конективност и можност за проширување на меморијата до 32GB со microSD мемориски картички.

Samsung Galaxy Portal работи на 1.5 верзијата на Android, но Samsung на овој паметен телефон му додаде сопствен интерфејс наречен Layar кој ќе користи GPS и "подобрена реалност" (augmented reality) за на корисниците да им донесе одредени информации поврзани со нивната моментална локација. На пример, доколку ве интересира каде е најблиската бензинска пумпа, Galaxy Portal ќе ви го даде одговорот на карта која се надополнува во зависност на која страна ќе го свртите телефонот.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Samsung Galaxy Portal Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот