Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Како можете да направите невидлив фолдер

Go down

Како можете да направите невидлив фолдер Empty Како можете да направите невидлив фолдер

Пишување by MkDvirus on Нед Ное 08 2009, 16:19

Може да направите нов фолдер
или може да користите веке постоечки фолдер. Додека го именувате или
преименувате фолдерто задржете [Alt] и внесете од тастатурата “0160”
(без апострофи). Отпуштете [Alt]. Ќе забележете дека името на фолдерот
е празно место. Значи ние внесoвме дозволено празно место
(анг.‘Non-Breaking Space‘) коешто визуелно покажува дека фолдерот нема
име. Може да го направите истото и само со оставање на празно место со
спејс копчето но тоа нема ефект. (обидете се ако сакате)
Сега
десен клик на фолдерот и изберете “Properties” и изберете “Customize”
кликнете на “Change Icon”. Разгледајте ги иконите кои се предложени и
ќе најдете празни места (празни икони). Изберете која и да било од нив
и притиснете ОК. Готово. Сега нема да можете да го видите фолдерот
повеќе.
Се разбира ако го селектирате (кликнете на него) тој ќе биде означен.
Извор
MkDvirus
MkDvirus
Почетник
Почетник

Male
Aquarius

Треснал Глупости : 9
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Во моето тело!
Ден на регистрирање : 2009-08-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како можете да направите невидлив фолдер Empty Re: Како можете да направите невидлив фолдер

Пишување by Ke4eR on Вто Мар 23 2010, 01:56

LOL NE E VAKA Very Happy
Ke4eR
Ke4eR
Почетник
Почетник

Male
Capricorn

Расположение : Како можете да направите невидлив фолдер Sleepy
Треснал Глупости : 27
Поени : 60
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 23
Се наоѓам : Ти тоа да вииш !
Ден на регистрирање : 2010-02-07

Преглед на профилот на членот http://www.historyofmacedonia.org/macedonia

Вратете се на почетокот Go down

Како можете да направите невидлив фолдер Empty Re: Како можете да направите невидлив фолдер

Пишување by MkDvirus on Вто Мар 23 2010, 12:48

Има и друг начин точно но кај овој се помали шансите да го откријат. Smile
MkDvirus
MkDvirus
Почетник
Почетник

Male
Aquarius

Треснал Глупости : 9
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Во моето тело!
Ден на регистрирање : 2009-08-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како можете да направите невидлив фолдер Empty Re: Како можете да направите невидлив фолдер

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот