Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Снајдер се согласил за преселба во Интер, Бранка патува за Мадрид за комплетирање на зделката

Go down

Снајдер се согласил за преселба во Интер, Бранка патува за Мадрид за комплетирање на зделката

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Саб Aвг 22 2009, 02:23

Според италијанските медиуми, Весли Снајдер прифатил да се пресели во
Интер и се очекува шампонот на Иалија многу наскоро да го комплетира
трансферотМногу е веројатно дека и оваа година Жозе Мурињо успеа да го убеди
Масимо Морати да му ја исполни желбата – Португалецот лани го
доби Рикардо Кварезма од Порто, а оваа година
’Специјалниот’ е пред ангажман на Весли Снајдер.
По вчерашната средба помеѓу генералниот менаџер на Реал Мадрид,
Хорке Валдано, Весли Снајдер и агентот на играчот Лербу во Германија,
Холанѓанецот е чекор пблиску до преселба на Џузепе Меаца.

Валдано го известил Снајдер дека не е дел од проектот на Кралевите и
дека играчот мора да го прифати трансферот во Интер или во спротивно ќе
ризикува цела година да ја помина надвор од тимот.

Според Gazzetta dello Sport Снајдер дал зелено светло за
комплетирање на трансферот и спортскиот директор на Нероаѕурите, Марко
Бранка денес заминува за Шпанија да го комплетира трансферот.

Се верува дека Интер и Реал начелно го имаат договорено трансферот
уште пред неколку дена – висината на оштетата ќе биде 15 милиони
евра – но сега Бранка ќе треба да ги дефинира сите останати
детали особено начинот на кој ќе бидат исплатена оштета а се спомнува
период од три години.

Исто така нема поголема разлика помеѓу барањата на Снајдер за лична
услови (годишна плата од 4 милиони евра) и она што Интер го нуди (3,5
милиони евра) па според Gazzetta dello Sport можно е уште утре Холанѓанецот да пристигне во Милано.
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот