Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Пато: Милан ги сака Скудетото и Лигата на шампионите

Go down

Пато: Милан ги сака Скудетото и Лигата на шампионите

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Чет Aвг 20 2009, 03:00

Бразилскиот ас ги открива целите на клубот за претстојната сезона.Напаѓачот на Милан, Александре Пато ги подвлече амбициите на клубот
нагласувајќи дека тимот е доволно добар да ги освои Скудетото и Лигата
на шампиони.
Многу фудбалски критичари не веруваат во шансите на Милан за трофеј
оваа сезона особено поради проблемите со буџетот, продажбата на Кака,
заминувањето на Карло Анчелоти и Паоло Малдини.
Сепак, Пато го има одговорот кој го бараат фановите на Милан и верува дека клубот може да освојува повторно.
"Сакаме се, од Скудетото до Лигата на шампионите. Победата против Јувентус беше само почеток"- кажа Пато.
"Првите неколку дена од пред сезоната беа тешки и бев уморен од
турата во САД, но сега се е подобро и сакам да постигнам погодок против
Сиена во лигата"- додаде тој.
Пато му ги соопшти вестите на тренерот Леонардо и работи напорно да го импресионира.
"Леонардо има огромна доверба во мене и сакам да му се оддолжам"- заклучи напаѓачот.
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот