Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Тажна приказна...

Go down

Тажна приказна... Empty Тажна приказна...

Пишување by Kosta on Саб Сеп 08 2007, 06:45

Морници ми поминаа кога го прочитав овој пост на еден форум.

Кога ќе имате време прочитајте:


" ... Моето име не е важно.

Тогаш имав 26 години. Бев многу успешен, при крај со студиите, со
хонорарна работа која ми носеше повеќе пари за џепарлак од што ми
требаа. Спортував и добро изгледав. Посебно бев горд на плочките на
стомакот, на кои долго работев после болното раскинување на долгата
врска.


Мојата девојка беше слатка, витка и многу пријатна. Друштвото ја
обожаваше. Повремено работеше и беше последна година на економија. Фино
се сложувавме. Сексот беше одличен.


Тогаш имав многу хобиа. Бев доста друштвен и сакав да си удоволувам на секој начин.

Имав најдобри другари кои можат да се посакаат. Толку бев горд на
нив што ако некој ме прашаше што е највредното нешто што сум го
постигнал, би одговорил : другарите.


Односите со родителите ми беа одлични. Посебно бев горд на својот брат кој можеби не сакаше да учи, но израсна во одличен човек.

Се` на се` бев млад, успешен и перспективен дечко. Секогаш насмеан,
со само еден белег на душата од раскинувањето на долгата врска. Но и
белегот се излечи, па почна да ми делува позитивно. Девојките во моите
очи гледаа дека пред нив имаат искусен дечко. Исто така и мудроста која
ја стекнав бодејќи се за себе тие неколку месеци после раскинувањето,
почна да се слуша во секој мој збор. Бев посмирен и точно знаев што
сакам од животот - да го живеам.


И токму тоа го правев.

Елена ја запознав на море.

Беше права мала експлозија на убавина, долга плава коса, зелени очи,
секогаш во лепршави фустанчиња со весели бои од кои и се гледаа
совршените нозе.


Од сите приказни на околните момци, мојата беше најинтересна.
Неколку ноќи се гледавме во кафичот на плажата, игравме, се смеевме и
третата вечер се бакнавме. Таа вечер толку диво и лудо водевме љубов
помеѓу карпите на плажата, што имав модрици по цело тело. Морам да
признаам дека со девојката со која тогаш бев во врска неколку месеци,
таков вид на страст не постоеше. Можеби постоеше на почетокот, сега
веќе не се сеќавам.


Елена беше апсолвент. Исклучително негувана, миризлива коса и
нереално бели и здрави заби. Мирисот на нејзината коса и нејзините
течности просто повикуваа на грев. Се сеќавам дека можев само да лежам
на кревет или во када и да се самозадоволам само со присетување на
нејзиниот мирис. Ми се допаѓаше допирот на нејзината кожа и начинот на
кој кажа: "На усните", кога ја прашав каде сака да свршам.


Со еден збор, чудо од девојка.

Повторно се среќававме во истиот кафич и само загонетно се смешкавме. Ми годеше таа мистерија.

Не разменивме ни телефони, ни никаков друг контакт. Не ни требаше.
Тоа беше совршен момент и тоа е тоа. Искусен, го знаев тоа, а очигледно
и таа.


Неколку вечери подоцна се вратив дома. Со тогашната девојка одма
раскинав. Едноставно, долго време ме пратеше имиџот на дечко кој ги
изневерува своите девојки, па без оглед што не ме интересираше тоа дека
бев со чиста совест, искуството од другите врски ме научи дека
девојките гледаат многу работи, а уште повеќе претпоставуваат. На крај,
не сакав да ја продолжам врската со лага. Не ми беше тешко да измислам
некоја причина за да се разделиме колку-толку нормално.


Дека сум заразен со ХИВ вирусот дознав случајно, додека давав крв.
Ете, сакав да направам некое добро дело и некому да спасам живот.
Испадна дека можам да одземам. За среќа, неколкуте врски после Елена
имаа услов: секс со презерватив. Не поради болести, туку поради
несакана бременост. Девојките понекогаш имаат среќа ... понекогаш не.


Ништо повеќе нема смисла. Зошто да завршам факултет? Зошто тие малку
денови кои ми преостануваат да ги поминам во учење, кога тие предмети и
така не ме интересираат?


Одам на море, се зезам, излегувам.

Понекогаш паѓам во депресија кога ќе видам некоја слатка девојка за
која мислам дека можам да ја освојам. Но не, не дозволувам ни бакнеж.


Не сакам уште некој да плаче над жолтата хартија на која пишува "позитивен".

... и така. Вирусот не е активен сеуште, со други зборови сеуште
водам нормален живот. Никој не знае, а и крв давав под лажно име. Ако
ме прашате зошто дадов лажно име, нема да можам да ви одговорам - но,
како да знаев.


Ми јавија на мобилен, припејд број кој не е регистриран. Бев уште
еднаш, да се осигураат. Беа сигурни, не е тоа работа во која се греши.


Како знам дека е Елена?

Давав крв и пред неа.

После ја побарав, преку факултетот.

Починала пред три месеци, но не од сида, туку од запаление на белите
дробови. Запалението ја убило бидејќи нејзиното тело измачено од
вирусот, неможело повеќе да се бори. Нејзините родители кои ми го кажаа
тоа, беа скршени. Борбата со болеста ги исцрпила до крајни граници. Бев
сигурен дека нема и моите родители да ги вовлечам во таква ситуација.


Не знам дали знаела тоа лето дека е заразена. Не е ни важно.
Сеќавањето на тој совршен секс ќе ми трае додека сум жив. Единствениот
проблем е што тоа нема да трае долго ...


И да. Сите мои успеси, воодушевувањето кон другите поради добри
девојки и пари, сега не ми значат многу. Никому не смеам да кажам и
внимавам никој да не дојде во контакт со мојата крв. Немам ни секс.
Немам ни девојка. Немам ни интерес за некакво хоби или спорт.
Едноставно, седам и чекам да се случи.


Постојано му кажувам на брат ми зошто е добро да се носи презерватив
со себе. Никогаш нема пари за нив, но јас му ги купувам и му ги ставам
во џеб, скоро секојдневно. Малку чудно ме гледа поради тоа, но ќе
преживеам ... мислам, неговиот поглед.


Само за едно жалам. Знаете за што нели?

И доста важно: имав многу девојки. Многу секс. На ниеден не се
сеќавам. Ако ме прашате сега, би го дал цел тој секс, дури и да останам
невин до 27 години, само да сум здрав.


Да се откажеш од еден секс поради остатокот на животот, кога немаш презерватив при рака, потполно е логично!

Незнам што ми беше тој ден, бидејќи се` знам за сидата, а знаев и пред тоа.

Ако извлековте нешто од мојата приказна, фино. Ако не, тогаш сте
будали како мене. Можете да се нервирате, да пцуете или да плачете - на
крај ќе седите, ќе гледате бледо во далечина и ќе се прашувате зошто
баш вие
... "

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Тажна приказна... Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by PsyTrip on Пет Сеп 14 2007, 15:34

SadSadSadSadSad
PsyTrip
PsyTrip
Професор
Професор

Male
Virgo

Треснал Глупости : 347
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Ден на регистрирање : 2007-05-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by Kamasutra on Саб Сеп 22 2007, 06:14

Lele Covece kaj ja najde prikaznava ej...se rasplakav u P.M.
Kamasutra
Kamasutra
Студент
Студент

Male
Aries

Треснал Глупости : 38
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-09-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Вто Сеп 25 2007, 19:05

страшно!
koristete kondomi ili podobro кастрација Crying or Very sad
so da e...samo pazete se!
HalfGrown_IDIOT
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение : Тажна приказна... Cool
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by MaX on Сре Сеп 26 2007, 13:30

Тажно е стварно многу.Ама ПРИКАЗНА.
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Тажна приказна... Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by Bagi on Чет Ное 01 2007, 20:32

abe kaj ja najdov prikaznava da ja procita..se turiv od placenje..ama fintata ne e samo maskite, tuki i zneskite treba da imaat kondom, sorry prezervativ, sekogas vo niv!....
Bagi
Bagi
Студент
Студент

Female
Aries

Расположение : Тажна приказна... Lonely
Треснал Глупости : 52
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-10-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by Kosta on Пет Ное 02 2007, 22:27

Bagi напиша:ama fintata ne e samo maskite, tuki i zneskite treba da imaat kondom, sorry prezervativ, sekogas vo niv!....

:icon_cheesygri :icon_cheesygri :icon_cheesygri

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Тажна приказна... Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by BUBEEE on Пет Ное 02 2007, 23:49

Леле Коки-Смоки Very Happy...
приказнава е... Sad...тажнааа... Sad Sad
човек да се убие од плачење!!! Sad Sad Sad
Епа мушки,со да ви кажам..освен ПАМЕТ У ГЛАВА Very Happy

BUBEEE
Почетник
Почетник

Female
Virgo

Треснал Глупости : 2
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : SKOPJE
Ден на регистрирање : 2007-11-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by Jimmy on Чет Фед 21 2008, 02:02

Sad Sad Sad Sad
не ми се верува јао боже мој
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by The*Goddess on Чет Фед 21 2008, 05:52

Тажно......
The*Goddess
The*Goddess
Доцент
Доцент

Female
Capricorn

Расположение : Тажна приказна... Cynical
Треснал Глупости : 112
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2008-02-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by PsyTrip on Нед Фед 24 2008, 16:37

леее од кога ја немам про4итано приказнава и сеа пак коа ја про4итав ми падна многу тешко...затоа да КОРИСТИМЕ ПРЕЗЕРВАТИВИ
PsyTrip
PsyTrip
Професор
Професор

Male
Virgo

Треснал Глупости : 347
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Ден на регистрирање : 2007-05-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by ~The Vampire~ on Нед Фед 24 2008, 22:03

загреота..... Crying or Very sad
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Тажна приказна... Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by Моника on Сре Мар 05 2008, 02:49

лелеееееееееее се расплакав Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Моника
Моника
...:::шмизла:::...

Female
Cancer

Треснал Глупости : 55
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2008-03-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by Гостин on Сре Мар 05 2008, 15:23

баш трогателно Sad

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by stole on Пет Мар 21 2008, 03:38

Samo mozam da kazam NO COMENT Crying or Very sad

stole
Почетник
Почетник

Male
Taurus

Треснал Глупости : 13
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : kavadarci
Ден на регистрирање : 2008-03-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by jelena on Сре Мар 26 2008, 17:23

за грев чоекот ама и сам требало да знај дека треба да користи куробранки :laugh: уствари презервативи

_________________
Тажна приказна... 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Тажна приказна... Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by kate on Саб Фед 28 2009, 01:53

Многу тажно... Sad
kate
kate
Доцент
Доцент

Female
Sagittarius

Треснал Глупости : 148
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : struga
Ден на регистрирање : 2008-09-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тажна приказна... Empty Re: Тажна приказна...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот