Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Хороскопот и сексот

Go down

Хороскопот и сексот Empty Хороскопот и сексот

Пишување by jelena on Сре Апр 08 2009, 23:11

Ве интересира ли како да заведете или како сексуално да привлечете некој хороскопски знак ?


Овен - Ставете му на знаење дека го обожавате, никогаш не му наредувајте, но и немојте да се согласувате за сè со него, тоа му е досадно.

Сакаат да доминираат, со нив сексот често е груб, брз и многу возбудлив. Сексуалано разбудете го со масажа и грицкање на усните.

Бик - Кај бикот е добро да уживате во старата народна поговорка дека љубовта излегува од желудникот.

Ќе ви се исплати бидејќи биковите се страствени и издржливи љубовници, но им недостасува иновативност.

Бакнување во врат ги излудува исто како и црвена крпа пред очите.

Близнаци- Сакаат да разговараат и се воодушевуваат ако им ги проширите хоризонтите.

Сакаат да експериментираат и не се срамежливи. Момчињата сакат да им ги бакнувате прстите а девојките дланките за да се чувствуваат како принцези

Рак - Ако им делите комплименти, внимавајте да бидете искрени и иновативни, во спротвно ќе ве прочитаат веднаш.

Дајте им чувство на доверба и дозволете им да ви помогнат. Нежен секс со раковите ги вклучува сите сетила, но немојте да очекувате некои посебни новости. Ги возбудува галење на градите.

Лав - Се возбудуваат на воодушевување и комплименти, па и кога не се сосема искрени. Многу се чувствителни и страствени љубовници.

Разнежнете ги до еротска масажа или нежно грепкање по грбот.

Девица - Бараат партнер кој ќе ги смири интелектуално. Многу ретко се одлучуваат за авантура, а во долга врска сексот со нив секој пат е сè подобар и подобар.

Прилично се конвенционални и не сакаат неочекувани ситуации во сексот. Стомакот им е главна ерогена зона.

Вага - Сакаат да зборуваат за себе. Не е тешко да ги освоите ако спрема нив сте искрени и забавни. Најчувствителен дел од телото им е долниот дел од грбот и задникот.

Можете да откриете додека играте, а подоцна почнете со интимности. Вагите се доминантни љубовници.

Скорпија - Немојте да се обидете да ги контролирате, но немојте ни да бидете млитави затоа што тие сакаат силни луѓе.

Сексот со нив е интензивно и страстно искуство, многу се издржливи и спремни да ги исполнат вашите замисли. Гениталиите кај скорпиите се поосетливи отколку кај останатите.

Стрелец- За да ги привлечете морате емоционално да се воздржите. Лесно ќе ги повикате на состанок, но потешко ќе ги вплеткате во сериозна врска.

И кога ќе ги освоите мора да сте подготвени дека ќе ги делите. Тие се авантуристи, сакаат да истражуваат, секс во природа и слично. Не сакаат конзервативни партнери. Ги возбудуваат покриените делови од телото.

Јарец - Сакаат да разговараат за сериозни теми и потребен им е некој кој добро ќе ги насмее. Никогаш немојте да доцните на состанок.

Издржливи љубовници, можат да имаат секс пo цела ноќ и добри се во тоа што го прават. Заведете ги милувајќи им ги колената и нозете.

Водолија - Потребно е да сте комуникативни и флексибилни. Ерогени зони им се листовите. Масирајте ги или врзете ги. Креативни се во сексот, го доживуваат како забава и сакаат брз секс.

Риби - Заведете ги со разговор за духовноста. Сакаат позитивни партнери кои ќе им доделуваат комплименти. Распламтете ги со масажа на стапалата кои се главна ерогена зона кај рибите. Сакаат еротски игри, глумење улоги...

_________________
Хороскопот и сексот 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Хороскопот и сексот Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Хороскопот и сексот Empty Re: Хороскопот и сексот

Пишување by pozitivna on Нед Aвг 09 2009, 01:11

ima mnogu vistina vo ova.pozz do avtorot

pozitivna
Почетник
Почетник

Female
Taurus

Треснал Глупости : 6
Поени : 6
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2009-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот