Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Судски бисери

Go down

Судски бисери Empty Судски бисери

Пишување by jelena on Нед Мар 29 2009, 17:18

Американскиот суд стана легендарен по некои смешни изјави кое се дадени...

АДВОКАТ: Дали сте сексуално активна?
СВЕДОК: Не, само лежам.

АДВОКАТ: Оваа „миастенија гравис“, дали влијае врз вашата меморија?
СВЕДОК: Да, заборавам.
АДВОКАТ: Заборавате? Можете ли да ни дадете пример за нешто што се заборавиле?

АДВОКАТ: Што беше првото нешто што вашиот сопруг ви го кажа тоа утро?
СВЕДОК: Рече „Каде сум Кети?“
АДВОКАТ: И зошто тоа толку ве вознемири?
СВЕДОК: Се викам Сузан!

АДВОКАТ: Докторе, нели е точно дека доколку некој умре во сон, не е свесен за тоа дури до утрото?
СВЕДОК: Дали навистина го имате положено адвокатскиот испит?

АДВОКАТ: Најмладиот син, 21 годишникот, колку години има?
СВЕДОК: Ммм, 21...

АДВОКАТ: Дали бевте присутни кога ве сликаа?
СВЕДОК: Се шегувате?

АДВОКАТ: Датумот на зачнување беше 8 август?
СВЕДОК: Да.
АДВОКАТ: Што правевте вие во тоа време?
СВЕДОК: Ммм, имав секс!

АДВОКАТ: Таа имаше три деца, така?
СВЕДОК: Да.
АДВОКАТ: Колку од нив беа машки?
СВЕДОК: Ниедно.
АДВОКАТ: А имаше девојчиња?
СВЕДОК: Судијо, мислам дека ми треба друг адвокат. Може да добијам друг адвокат?

АДВОКАТ: Како беше завршен вашиот прв брак?
СВЕДОК: Поради смрт.
АДВОКАТ: Поради чија смрт заврши?
СВЕДОК: Што мислите вие, поради чија?

АДВОКАТ: Можете ли да ја опишете личноста?
СВЕДОК: Имаше среден раст и брада.
АДВОКАТ: А, беше машко или женско?
СВЕДОК: Погодете.

АДВОКАТ: Докторе, колку од вашите аутопсии се извршени над мртовци?
СВЕДОК: Сите. Да не сакате да преформулирате?

АДВОКАТ: Сите ваши одговори МОРААТ да бидат орални. Добро? Во кое училиште учевте?
СВЕДОК: Орални.

АДВОКАТ: Се сеќавате во кое време започна аутопсијата?
СВЕДОК: Отприлика 8 и пол часот навечер.
АДВОКАТ: Господин Дентон беше веќе мртов?
СВЕДОК: Не, седеше на масата и се прашуваше зошто извршувам аутопсија врз него!

АДВОКАТ: Дали сте квалификуван да дадете примерок од урина?
СВЕДОК: Дали сте квалификуван да го поставите тоа прашање?

АДВОКАТ: Докторе, пред да ја започнете аутопсијата, дали го проверивте пулсот?
СВЕДОК: Не.
АДВОКАТ: Дали го измеривте крвниот притисок?
СВЕДОК: Не.
АДВОКАТ: Дали проверивте дали тој дише?
СВЕДОК: Не.
АДВОКАТ: Значи, возможно е пациентот да бил жив кога сте ја започнале аутопсијата?
СВЕДОК: Не.
АДВОКАТ: Како може да сте толку сигурен, докторе?
СВЕДОК: Неговиот мозок беше собран во тегла и стоеше на моето биро.
АДВОКАТ: Сфаќам, но дали е можно пациентот сепак да бил жив?
СВЕДОК: Да, можно е да беше жив и да работеше како адвокат.

_________________
Судски бисери 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Судски бисери Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Судски бисери Empty Re: Судски бисери

Пишување by jelena on Нед Мар 29 2009, 17:22

хахахахаха лудило се овие американците :pos: :pos: :pos:

_________________
Судски бисери 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Судски бисери Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Судски бисери Empty Re: Судски бисери

Пишување by ~The Vampire~ on Пон Мар 30 2009, 04:54

Закон :pos: :pos:
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Судски бисери Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Судски бисери Empty Re: Судски бисери

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот