Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

System upgrade...

Go down

System upgrade... Empty System upgrade...

Пишување by Kosta on Чет Мар 26 2009, 11:21

Почитувани,
Минатата година го надградив Дечко 5.0 во Сопруг 1.0 и забележав дека новиот програм прави неочекувани промени во сметководствените модули, ограничувајќи го пристапот до апликациите Цвеќе и Накит, кои беспрекорно функционираа под Дечко 5.0.

Како дополнување, Сопруг 1.0 одинсталира голем број други вредни програми, како Романтика 9.9, но инсталираше непосакувани апликации како Калчо 5.0, Лига на Шампиони 3.0 и НБА 4.4. Разговор 8.0 повеќе не функционира а Чистење дома 2.6 едноставно доведува до пад на системот. Се обидов да ги решам проблемите со стартување на апликацијата Досаѓање 5.3, но немав успех.

Ваша,

Очајна Домаќинка

------------------------------

Почитувана Очајна Домаќинка,

Не треба да заборавите дека Дечко 5.0 е ентертејмент пакет, додека Сопруг 1.0 е оперативен систем.

Обидете се да ја внесете командата C:\ МИСЛЕВ ДЕКА МЕ САКАШ и инсталирајте го програмот Солзи 6.2. Тогаш Сопруг 1.0 би требало автоматски да ги стартува апликациите Вина 3.0 и Цвеќиња 7.0. Треба да запаметите дека честото користење на овие програми, може да доведе до оштетување на оперативниот систем и да го наведат Сопруг 1.0 при подигање на системот автоматски да ги стартува апликациите Намќор 2.5 или Пиво 6.1. Последнава апликација е посебно лоша бидејќи ги создава фајловите Гласно_рчење.мр3.

Посебно внимавајте околу вирусот Путеранка, кој е програмиран неповратно да го расипе Сопруг 1.0 (како и сите други идни надградби на апликацијата Сопруг).

НИКАКО не го инсталирајте програмот Баба 1.0 и не помислувајте за реинсталација на програмот Дечко. Ова не се подржани апликации и ќе доведат до сигурен пад на Сопруг 1.0.

Да заклучиме, Сопруг 1.0 е одличен програм, меѓутоа има ограничена меморија и не може брзо да учи нови апликации.

Размислите за купување на нов софтвер кој би ги подобрил неговите перформанси. Јас лично ви ги препорачувам Топол Оброк 3.0, Долна Облека 7.2 и Стегнато Тело 10.1

Се надеваме дека ви помогнавме,
Техничка поддршка

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : System upgrade... Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

System upgrade... Empty Re: System upgrade...

Пишување by bonte on Чет Апр 02 2009, 06:40

jako Smile
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : System upgrade... Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот