Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

3c

Go down

3c

Пишување by Kosta on Чет Фед 19 2009, 16:46Големина: 185K
Платформа: Windows 9X/ME/NT/2K/2003/XP/Vista
Лиценца: Freeware

Доста корисна алатка која може да направи capture, пресметка и конверзија во RGB и hex вредности на боја од секое пикселче на десктопот. Откако ќе ја најдете бојата која сакате да ја добиете во RGB или hex, само притискате на Screencolor копчето. Доста корисна алатка за девелопери.

Даунлоад

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот