Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Одри Хепберн најубава глумица на сите времиња

Go down

Одри Хепберн најубава глумица на сите времиња

Пишување by jelena on Сре Фед 18 2009, 06:13
Одри Хепберн, ѕвездата на филмовите „Појадок кај Тифани“, „Пигмалион“ и „Празник во Рим“, е прогласена за најубава филмска глумица на сите времиња според истражување на „Sky HD“.

Тенката бринета со неодолив шарм зад себе остави бројни убавици како Анџелина Џоли, која го зазеде второто место, Грејс Кели, која е трета, па дури и фаталната Мерлин Монро, Софија Лорен, Брижит Бардо...

Во истражуањето учествувале 2.000 обожаватели на филмот, кои Одри Хепберн ја сместија на самиот врв на најубави холивудски глумици, а во своето образложение наведоа дека тоа е првенствено поради нејзините совршени црти на лицето и бадемастите очи.

„Според дефиниција за филмска убавица, таа жена мора да биде еднакво убава како на слика, така и во живо. Одри Хепберн веројатно ја поседува таа вонвременска убавина што го потврдува и изборот на гледачите“, изјави уредничката на списанието „Vogue“ Молтон.
Анџелина Џоли


Овој избор е интересен поради две работи, а тоа е дека и покрај врежаните мислења дека блондинките се атрактивни, оваа листа ги фаворизира бринетите, како и дека младите гледачи гласале за моментално популарните глумици, како што е Анџелина Џоли.

Само три блондинки се најдоа меѓу првите десет и тоа Грејс Кели, Мерлин Монро и Брижит Бардо. Сепак, на листата не се најдоа одличните глумци и убавици како Вивијен Ли, Рита Хејворт или Грета Гарбо, кои по својата прилика ги заменија младите сили во ликовите на Кетрин Зета Џонс, Кира Најтли, Хали Бери и Никол Кидман.

Еве ја целата листа на десет најубави глумици на сите времиња:
Хали Бери


1. Одри Хепберн
2. Анџелина Џоли
3. Грејс Кели
4. Мерлин Монро
5. Софија Лорен
6. Кетрин Зета Џонс
7. Елизабет Тејлор
8. Кира Најтли
9. Хали Бери
10. Брижит Бардо

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Одри Хепберн најубава глумица на сите времиња

Пишување by jelena on Сре Фед 18 2009, 06:15

па имајки предвид дека во нејзино време не била баш модерна пластичната хирургија и најмногу шо имала на неа била шминката денешните "убавици" можат да и носат вода :worshippy: :worshippy: :worshippy:

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Одри Хепберн најубава глумица на сите времиња

Пишување by MaX on Сре Фед 18 2009, 19:47

Конечно и во холивуд една асална анкета да направат...
ТОТАЛНО се слагам за изборот :thumbup1:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Одри Хепберн најубава глумица на сите времиња

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот