Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Youtube Downloader

Go down

Youtube Downloader

Пишување by MaX on Саб Jул 14 2007, 17:17

Mislam deka ova ke ve zainteresira.Se rabota za Download na klipovite na youtube.
Ova e direkten link za downloadiranje da klipot http://video.qooqle.jp/dl/.
A ova vi e plejerot sto ke mozete da gi gledate otkako ke gi spustite
http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html

Uzivajte...
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Vlado-Tornado on Саб Jул 14 2007, 18:45

Max алал да ти е за линков. Мислам дека ова може да усреќи многу посетители на Youtube.
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by MaX on Нед Jул 15 2007, 16:35

Ej ako ova ve bendisa ke vi pratam linkovi i od konverteri.Primer ako sakate za na mobilen da gi konvertirate klipovite,za na dvd,za dvix,Ipod.,samo vie izrazete zelba Very Happy:D:D
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Александар on Пон Jул 16 2007, 18:12

gj max ajde sega topic closed i mojov post delete... (do adminite)
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by MaX on Пон Jул 16 2007, 20:02

Sargeras напиша:gj max ajde sega topic closed i mojov post delete... (do adminite)

zs?
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Александар on Пон Jул 16 2007, 21:17

pa da se znajt, ne posle 10 posta nikoj da ne go gledat softverot hehe
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Vlado-Tornado on Вто Jул 17 2007, 15:31

Маx ако имаш конвертер на фајлови од тип како што ги прави она за симнување од YouTube во формат за DVD и/или .avi прати плс
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by MaX on Вто Jул 17 2007, 22:20

Eve konverter
------------------------------------------------------------------------

Ova e passot na folderot: ------------------------

a ova e seriskiot na programata: Name: --------- Serial: -----------

UZIVAJTE Very Happy:D:D
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Vlado-Tornado on Сре Jул 18 2007, 03:31

Макс абе супер е конверторов ама ми требаше обратното. Од flash во .avi или нешто така
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by MaX on Сре Jул 18 2007, 17:50

Vlado-Tornado напиша:Макс абе супер е конверторов ама ми требаше обратното. Од flash во .avi или нешто така

Vlado ova programa pravi od flasdh vo avi i obratno.E sega fintata e so ako odis na open preku programata nema da ti go najgvit fajlot(od youtube).Ke go fatis i ke go odnesis vo programata.

Ako neso pak ne ti e jasno tuka sum pisi.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Vlado-Tornado on Чет Jул 19 2007, 05:24

Mакс абе можеш да влечеш фајлови вистина, ама каде да наместам излезниот формат да биде .avi ??? јас колку што видов, може само .flv и .swf, а тоа се Flash формати, па затоа те прашувам.
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by MaX on Чет Jул 19 2007, 14:33

Vlado-Tornado напиша:Mакс абе можеш да влечеш фајлови вистина, ама каде да наместам излезниот формат да биде .avi ??? јас колку што видов, може само .flv и .swf, а тоа се Flash формати, па затоа те прашувам.

Mozes i vo avi i dvix sega neznam koja verzija ja imam prateno da ti kazam iskreno ke proveram posle ako sum greska izvini,i ke ja uplodovm pravilnata.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by MaX on Чет Jул 19 2007, 20:29

Ej vlado izvini ama sum bil vo greska vo verzijata 2 imase takva opcija a taja e 3 verzija i nemalo takva opcija.Sega problemot e sto ke mi treba malce vreme za da ja najdam postarata verzija ke me pocekas malce.Izvini pak.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Vlado-Tornado on Пет Jул 20 2007, 01:14

нема гајле...
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Kosta on Чет Сеп 06 2007, 16:13

Да ви кажам јас како најлесно да спуштате од youtube, ни google watcher ни нишо:

Си одиш до посакуваното видео кое сакаш да го гледаш на пример:

https://www.youtube.com/watch?v=7Nl4l_JkkYA

Потоа кон тоа URL напред ќе додадеш само "kiss":

http://www.kissyoutube.com/watch?v=7Nl4l_JkkYA

И ќе ти се отвори прозорец во кој ќе можеш да си го download - ираш видеото.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Vlado-Tornado on Пет Сеп 07 2007, 11:19

Новата верзија на RealPlayer овозможува download на било која Flash Video содржина (како што е на youtube.com)
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Caihlem on Нед Сеп 30 2007, 16:27

Колку што знам веќе youtube download ја укинаа употребата во Македонија?
avatar
Caihlem
Почетник
Почетник

Треснал Глупости : 22
Поени : 0
Репутација : 0
Се наоѓам : Струмица
Ден на регистрирање : 2007-09-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот