Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Сок од крава

Go down

Сок од крава

Пишување by jelena on Нед Фед 15 2009, 04:51Во Индија наскоро ќе се појави напивка од урина на крава, која треба од индискиот пазар да ги избрка пепсито и кока-колата. Подготовката е во завршна фаза. Најавен е како безалкохолен и здрав пијалак.

Зад него стои Одделот за заштита на кравите во Хиндуистичкото нацинално движење (Pashtrija Svajamsevak Sangh - RSS).
Шефот на одделот Ом Пракаш изјавил дека новиот пијалак „гау јал“ или „кравја вода“ во моментов е на лабораториско тестирање и оти до крајот на годинава веројатно ќе го има на пазарот.

- Не грижете се, нема да мириса на урина и ќе биде вкусен. Неговата најголема предност е што се работи за вистински здрав пијалак, ослободен од секакви токсини и нема да биде како газираните сокови, изјавил Пракаш. Тој не соопштил повеќе детали, но кажал дека пијалакот главно ќе се состои од урина на крава помешана со растителни екстракти и оти ќе биде евтин.

Според него, напивката ќе им стане конкуренција на кока-колата и на пепсито. - Ќе им бидеме добра конкуренција, зашто нашиот пијалак е добар за човештвото, а размислуваме и за извоз, рекол Пракаш.

Овој изум е последен обид на RSS да ја исчисти Индија од странско влијание и да го промовира хиндуизмот. Оттаму уверуваат дека урината од крава го намалува ризикот за заболување на црниот дроб и дека штити од рак.

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот