Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Споменикот на плоштадот Македонија ?

Go down

Од кој треба да се изгради споменик на плоштадот Македонија ?

86% 86% 
[ 6 ]
14% 14% 
[ 1 ]
 
Општо гласови : 7

Споменикот на плоштадот Македонија ?

Пишување by Kosta on Пет Фед 13 2009, 22:40

Најново што слушам и што е дадено како идеја, народов бара наместо споменик од Александар Македонски (35 метарски конањик на кој се наоѓа Александар Македонски), на плоштадот Македонија да се изгради споменик од Тоше Проески. Што мислите, вреди ли да се укине идејата за споменикот на Александар Македонски и да се напраи споменик од Тоше Проески. Има и соодветна анкета на која може да гласате. Кој споменик повеќе ќе ја симболизира Македонија ?????

:makedonija: :makedonija: :makedonija: :makedonija:

DIE Greece Very Happy

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Споменикот на плоштадот Македонија ?

Пишување by MaX on Саб Фед 14 2009, 03:03

Александар Македонски според мене :thumbup1:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Споменикот на плоштадот Македонија ?

Пишување by bonte on Саб Фед 14 2009, 03:30

Jas glasav za tose zas mnogu se smeev ko procitv ... . hahahahha
jako e... tose Smile neka go napret kako rocky balboa... Smile
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Споменикот на плоштадот Македонија ?

Пишување by jelena on Саб Фед 14 2009, 03:42

Александар дефинитивно

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Споменикот на плоштадот Македонија ?

Пишување by MaX on Саб Фед 14 2009, 18:58

bonte напиша:Jas glasav za tose zas mnogu se smeev ko procitv ... . hahahahha
jako e... tose Smile neka go napret kako rocky balboa... Smile

:pos: :bravo1: :good:

Штета шо нема да се гласа за друг...ќе гласав за споменик од Бонте...заслужвит :pos:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Споменикот на плоштадот Македонија ?

Пишување by Kosta on Нед Фед 15 2009, 18:57

Мора да го поздравам потегот на Виолета Аларова (градоначилничката на центар) која вика да се изгради споменико на Александар Македонски во вид на фонтана од која ќе течат песните на Тоше Проески :pos: :pos: :pos: . И нормално коментарот на еден жител:

Цитирам:

А од кај ќе течи водата ? Од куро на Букефал ? :pos: :pos: :pos: 👶

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Споменикот на плоштадот Македонија ?

Пишување by jelena on Нед Фед 15 2009, 19:36

Kosta напиша:Мора да го поздравам потегот на Виолета Аларова (градоначилничката на центар) која вика да се изгради споменико на Александар Македонски во вид на фонтана од која ќе течат песните на Тоше Проески :pos: :pos: :pos: . И нормално коментарот на еден жител:

Цитирам:

А од кај ќе течи водата ? Од куро на Букефал ? :pos: :pos: :pos: 👶

хахахахахаха :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: шо нема по светот

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Споменикот на плоштадот Македонија ?

Пишување by borisd on Нед Фед 15 2009, 22:27

ХахахахАХХАХАхХАХАХАХАХА :pos: :pos: :1629: :1812: 🆒 cheers Basketball farao elephant :zurka:


не можам да се смирам од смеење еј Very Happy:D:D:D


Абе чек сеа, озбилно, јас сум за споменик од Аце, а глеав вчера на вести овај Бат Г'ујо беше на сител и кажваше шо споменици ке праеле низ Скопје, и Тоше не беше спомнат, знам дека ке има од Гоце Делчев, Питу Гули, Никола Карев?, од ВМРО таму шо знам нешо, на еден споменик и Киро Глигоров ке го имат и имаше уште ама не памтам
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Споменикот на плоштадот Македонија ?

Пишување by jelena on Пон Фед 16 2009, 01:51

Киро Глигоров... ајдеееееееееее епа ко така ај и на Маријанти во Бт нека и напрат :pos: :pos: :pos: свашта се скренаја сите

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Споменикот на плоштадот Македонија ?

Пишување by bonte on Пон Фед 16 2009, 20:33

Jako bese to so qrot na bukefal Smile
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Споменикот на плоштадот Македонија ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот