Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Talamasca на Скопски саем

Go down

Talamasca на Скопски саем

Пишување by Kosta on Пон Фед 09 2009, 11:34Talamasca е psytrance проект на Cedric Dassulle, познат и како DJ Lestat. DJ кариерата ја започнува во 1992, за подоцна во 1996 да го започне проектот Talamasca, каде што неговото 13 годишно искуство во свирење пиано доаѓа до израз. Со квалитетните и енергични настапи ги прошетал скоро сите светски подиуми, а има соработувано со огромен број артисти, меѓу кои и Nomad (со кој го имаа оформено label-от 3D Vision), Oforia, Space Cat, Xerox, Skazi, Eksimo и многу други.

Ги издава албумите "Beyond the Mask" (2000), "Musica Divinorum" (2001), "Zodiac" (2003), "Made in Trance" (2004) кој е првото издание за неговиот label "Mind Control Records" кој го оформува истата година, како и "Obsessive Dream" (2007) кој се уште може бесплатно да се преземе во MP3 формат преку линкот http://www.mindcontrolrecords.com.

Настапот во Скопје во живо ќе ни го претстави најновиот материјал од неговиот се уште неиздаден албум, како и од албумот кој е резултат на соработката помеѓу Talamasca и XSI, уште еден исклучително квалитетен француски psytrance бенд.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Talamasca на Скопски саем

Пишување by borisd on Пон Фед 09 2009, 20:08

Супер, али иако многу сакам, сепак нема да одам
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Talamasca на Скопски саем

Пишување by MaX on Вто Фед 10 2009, 04:07

Многу пати иам речено дека одам на многу настани па стално излегвело нешто што морало да ме спречи...така да овајпат че речам дека не одам :laugh:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Talamasca на Скопски саем

Пишување by Kosta on Пет Фед 20 2009, 11:46Предпродажба на карти 300 денари

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Talamasca на Скопски саем

Пишување by jelena on Нед Фед 22 2009, 06:21

MaX напиша:Многу пати иам речено дека одам на многу настани па стално излегвело нешто што морало да ме спречи...така да овајпат че речам дека не одам :laugh:

од сега се викај дека нема да одиш и ке одиме и ке си поминваме како вечерва ааааааааааааааааааа совршенство :133:

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Talamasca на Скопски саем

Пишување by Kosta on Нед Фед 22 2009, 15:38

:zurka:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Talamasca на Скопски саем

Пишување by MaX on Пон Фед 23 2009, 01:15

Одлично беше...само шо многу рано ми падна газот :laugh:

Јеки,коки сакам пак вакво нешто за брзо :laugh:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Talamasca на Скопски саем

Пишување by jelena on Пон Фед 23 2009, 01:53

ко ке има одиме обавезно и така супер трио сме за на
журки :thumbup1: :133: 🍦

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Talamasca на Скопски саем

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот