Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Хемија

Go down

Хемија Empty Хемија

Пишување by Kosta on Пон Фед 09 2009, 01:32

Општи карактеристики:

-елемент: жена
-симбол: Ze
-пронашол: Адам
-атомска тежина: оптимална од 54 килограми, но варира од 40 до 200
-наоѓалишта: најголеми количини се наоѓаат во урбани средини

Физички карактеристики:

-Површината обично во разни бои
-Зоврива одеднаш,се лади без причина
-Се топи ако се примени соодветна постапка
-Невкусна е ако се проба на грешен начин
-Елементот ретко се наоѓа во чиста девствена состојба
-Вришти ако се примени притисок на вистинско место

Хемиски карактеристики:

-Лесно се спојува со злато,сребро и други племенити метали и камења
-Апсорбира големи количества скапи метали
-може да експлодираа одеднаш без предупредување и без познати причини
-Не се растворта во вода но пристапноста се зголемува во голема мера ако се натопи со алкохол
-Најефикасен начин за намалување на количеството пари

Најчеста употреба:

-Пред се како украс,особено во скапи спортски автомобили
-Одличен медикамент за релаксација
-Ефикасно средство за чистење

Извршени експерименти:

-Поцрвенува ако се најде без амбалажа
-Позеленува ако се најде до подобро парче од себе

Опасности:

-Исклучително опасен елемент,освен во раце на вистински стручњаци
-Илегално е да се поседува повеќе од една иако е можно да се поседуваат и повеќе, но тогаш мора да се држат на различни локации се додека не дојдат во контакт една со друга.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Хемија Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Хемија Empty Re: Хемија

Пишување by borisd on Пон Фед 09 2009, 01:39

True, True!
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Хемија Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот