Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Разбојници украле багер и искршиле половина град

Go down

Разбојници украле багер и искршиле половина град

Пишување by najforumce on Нед Фед 01 2009, 14:41Маскирани разбојници украле багер и со него се обиделе да извадат банкомат во Велика Британија. Се удриле во пошта и во неколку продавници.

Дека не е добро да се управува багер ако за тоа не сте обучени, научиле и разбојниците. Обидувајќи се да го извлечат банкоматот возејќи го багерот тие ги искршиле околните продавници.

Шокираните соседи излегле да видат што се случува и повикале полиција која веднаш пристигнала на местото на настанот. Изгледало како ураган да го има погодено ова мало место во Британија.

Разбојниците успеале да го извлечат банкоматот, но, тој им паднал во поштенската канцеларија откако се удриле во неа. Не можеле да го подигнат па побегнале, оставајќи зад себе неколку згради во рушевини.

Багерот го украле од пред куќа на еден градежен работник.

„Сопругот тргна на работа кога виде дека го нема багерот. Сигурно биле многу тивки бидејќи не ги слушнавме“ - рекла сопругата на сопственикот на багерот.

avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот