Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Статуа во чест на Ирачанецот кој го гаѓаше Буш со чевлите

Go down

Статуа во чест на Ирачанецот кој го гаѓаше Буш со чевлите

Пишување by najforumce on Саб Јан 31 2009, 15:28Фрлањето чевли кон поранешниот американски претседател Џорџ Буш минатиот месец предизвика бурни реакции, а сега послужи како инспирација за едно уметничко дело. Направена е статуа која во четвртокот беше откриена во Тиркит, родниот град на покојниот ирачки лидер Садам Хусеин.

Уметникот од Багдад, Лаит Ал Амари, го изработил своето дело од бакар како симбол на гордоста на Ирачкиот народ. На статуата е изгравирана песна во чест на Мунтадар Ал Зеиди, ирачкиот новинар кој го гаѓаше Буш со своите чевли за време на конференцијата за новинари во Багдад.

Ал Зеиди е обвинет за напад на странски лидер, а почетокот на судењето е одложено зашто неговиот адвокат побарал ублажување на обвиненијата.

avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот