Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Доверливи воени документи на половен МП-3 плеер

Go down

Доверливи воени документи на половен МП-3 плеер

Пишување by najforumce on Сре Јан 28 2009, 02:24Еден холанѓанец открил доверливи документи од американската армија на МП-3 плеер кој го купил во продавница за половни предмети во Оклахома, јавила една холандска телевизија.

Крис Огле (29) го платил уредот 9 долари, а кога го приклучил на компјутер, наишол на 60 страници воени податоци.

Документите содржеле имиња и лични податоци од американски војници, меѓу кои некои биле на служба во Авганистан и Ирак, а исто така и извештаи за опремата во базите и извештаи од мисиите.

„Што повеќе читав се повеќе ми се чинеше дека читам нешто што не треба да го знам“ - рекол Огле.

Иако голем дел од извештаите биле од 2005 година, телевизијата истакнала дека повикала неколку од тие броеви кои сеуште им припаѓале на наведените личности.

Огле истакнал дека никогаш не го користел МП-3 за слушање музика, а додал и дека спорниот уред ќе го предаде на американското министерство за одбрана ако тоа го побараат од него.

avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот