Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Трагичната судбина на Мис Бикини 2008

Go down

Трагичната судбина на Мис Бикини 2008

Пишување by najforumce on Пет Јан 23 2009, 02:11На бразилката Маријана Брајди Коста (20), која минатата година на натпреварот за Мис на светот во својата земја го освои четвртото место, на светскиот Miss Universe во Јужна Африка исто така четвртото место, а на Miss Bikini International во Кина наградата за најдобро тело на светот - докторите и ги ампутирале двете раце и стапалата.

На тоа докторите од се одлучиле за да и ги спасат виталните органи на оваа убавица, која кариерата ја започнала во својата четиринаесетта година, а кон крајот на изминатата година заболела од тешка и ретка инфекција на мочните патишта, предизвикана од бактеријата Pseudomonas aeruginosa.

Бидејќи се работи за смртоносна бактерија, а поради сепса и престанала циркулацијата, на докторите не им преостанало ништо друго, туку да ги отсечат. Дечкото на Маријана вели дека кога се разболела погрешно и дијагностицирале камен во бубрегот. Маријана е на интензивна нега, а нејзиниот татко вели дека е загрижен за нејзиниот живот.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Трагичната судбина на Мис Бикини 2008

Пишување by bonte on Нед Јан 25 2009, 06:33

Fak be..... grdo..... e ova ce da e sudbina.
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Трагичната судбина на Мис Бикини 2008

Пишување by Kosta on Нед Јан 25 2009, 14:02

Починала вчера, така кажаа на А1.. No

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Трагичната судбина на Мис Бикини 2008

Пишување by MaX on Пон Јан 26 2009, 23:37

обобобобоб Sad
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Трагичната судбина на Мис Бикини 2008

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот