Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Ристо Бомбата

Go down

Ристо Бомбата

Пишување by najforumce on Пет Јан 16 2009, 20:36Албум: Дојди ти (1993)

Песни:

01. Ристо Бомбата - Дојди ти
02. Ристо Бомбата - Многу се дујам
03. Ристо Бомбата - Има ли песна
04. Ристо Бомбата - Жаклина
05. Ристо Бомбата - Дојди ти (Instrumental)
06. Ристо Бомбата - Minaha godini 1
07. Ристо Бомбата - Докторке
08. Ристо Бомбата - Музика, музика
09. Ристо Бомбата - Смокот се мота
10. Ристо Бомбата - Minaha godini 2

Даунлоад:

Код:
http://rapidshare.com/files/184399877/RISTO_BOMBATA_-_Dojdi_Ti.rar

Албум: Кој се плаши од волкот лош (1994)

Песни:

01. Ристо Бомбата - Пица
02. Ристо Бомбата - Тарзан
03. Ристо Бомбата - Умните девојки
04. Ристо Бомбата - Педро
05. Ристо Бомбата - Ристо трактористо
06. Ристо Бомбата - Кој се плаши од волкот лош
07. Ристо Бомбата - Adio bela
08. Ристо Бомбата - Risto is a dencer
09. Ристо Бомбата - Ој Сузана
10. Ристо Бомбата - Си било едно врапче
11. Ристо Бомбата - Елко, елко
12. Ристо Бомбата - Принцу мој
13. Ристо Бомбата - Дончо
14. Ристо Бомбата - Две капки

Даунлоад:

Код:
http://rapidshare.com/files/184412885/RISTO_BOMBATA_-_Koj_Se_Plasi_Od_Volkot_Los.rar
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ристо Бомбата

Пишување by Kosta on Нед Јан 18 2009, 05:10

Песнивееееееееееее :133: :icon_mrgreen:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ристо Бомбата

Пишување by MaX on Пон Јан 19 2009, 20:53

Хахахах со ова музика сум растен бе...секоја чест за уплоадов
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ристо Бомбата

Пишување by ivan85 on Нед Фед 01 2009, 12:49

Bravo, bravo za toj so gi stavil albumive.
Pesnive se super!!!

ivan85
Почетник
Почетник

Male
Aquarius

Треснал Глупости : 1
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Ohrid
Ден на регистрирање : 2009-02-01

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ристо Бомбата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот