Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Heath Ledger & Brandon lee

Go down

Heath Ledger & Brandon lee

Пишување by MaX on Пон Јан 12 2009, 17:56
Актерите кој со својата последна улога го достингја врвот на нивната кариера...

Брендон син на легендарниот мајстор на вештини,кунг кф Брус Ли...го достигна врвот на славата
со својата улога во филмот Гавранот(The Crow),но за жал не присуствуваше на премиерата затоа
што беше убиен за време на снимањето на филмот кога на една сцена еден од куршумите бил змаенет
со вистински и тој бил фатален за него.Но сепак филмот продолжил со снимање и биле употребени
уште двајца актрери и нормално било употребено и малу визуелни ефекти за да се добие неговиот лик.

Хит Леѓер исто така го достигна врвот на својата кариера со улогата на Џокерот во филмот Мрачниот витез(The Dark Knight)но и тој исто како Брендон не присуствувал на премиетара на својот филм.Тој се спремал толку многу за неогвата улога како Џокер,што не спиел по цели неколку денови
дури и земал и апчиња само за да ја достигне таја психолошка гледна точка на манијакот(Џокер).
Бил најден во неговиот стан предозиран со апчиња.

Нешто интересно што ме натера да пишам за овие двајца одлични актери е то што нивната последна улога двајцата носеа шминка и двајцата имаја многу психолошка улога...психопати...

Нека почиваат во мир и штета што не се повеќе меѓу нас да ни придонесат уште некој добат филм.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Heath Ledger & Brandon lee

Пишување by borisd on Пон Јан 12 2009, 23:58

За Хит Леџер ми е стварно жал, во Бетмен она што го видов од него беше ........ .... ....... не знам како да опишам, ФАНТАСТИЧНО!!!!! Штета, стварно, штета
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Heath Ledger & Brandon lee

Пишување by jelena on Вто Јан 13 2009, 22:41

Heath Ledger Crying or Very sad eptem mi e zal za ova coece

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Heath Ledger & Brandon lee

Пишување by fiko-mk on Нед Мар 29 2009, 04:57

Се слагам...Подобро се снајде во улогата на Џокерот отколку Џек Николсон кој пак е покомичен лик
avatar
fiko-mk
Капетан
Капетан

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 139
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Heath Ledger & Brandon lee

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот