Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Деца побегнале од дома за да се венчаат

Go down

Деца побегнале од дома за да се венчаат

Пишување by najforumce on Вто Јан 06 2009, 13:40Девојче и момче од 6 и 7 години побегнале од дома на 1-ви јануари годинава, цврсто решени да се венчаат во Африка.

Шестгодишниот Мика и седумгодишната Ана-Лена, „многу се сакаат и имаат желба да се венчаат во Африка, каде што е топло, а за сведок ја земаат помалата сестра на Ана-Лена, Ана-Бел“ - рекол портпаролот на полицијата.

Трите деца ги спакувале куферите, во кои, помеѓу останатото се наоѓале очиа за сонце, опрема за плажа, летна гардероба и храна. Домот во Лангехаген, во предградието на Хановер, децата го напуштиле додека нивните родители спиеле.

"Пешачеле низ градот 1 километар, се возеле со трамвај 2 километри, и стигнале до железничката станица за да се качат на возот со кој би отишле на аеродромот" - додава полицискиот портпарол.

Бидејќи децата биле сами на перонот, го привлекле вниманието на обезбедувањето на железничката станица, кои веднаш повикале полиција.

Полицајците успеале да ги уверат децата дека без пари не ќе можат да купат авионска карта за Африка, а за да ги утешат ги прошетале низ полициската станица, од каде родителите ги однеле дома.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот