Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Родители го одгледале синот со гледање порнографија

Go down

Родители го одгледале синот со гледање порнографија

Пишување by najforumce on Вто Дек 16 2008, 02:47Јужнокорејски родители чиј 18-годишен син силувал седум годишно девојче пред две години, судот ги прогласил за виновни за занемарување на родителската должност, па ќе мора да платат казна во износ од 60 000 американски долари.

Нивниот син кој пати од пореметување во однесувањето, пораснал гледајќи порнографија, а во текот на нападот над девојчето бил поттикнат од сцени од такви филмови, оценил корејскиот суд.

Исто така изнесено е дека родителите, малку посериозно да се позанимавале со одгледување на синот, би можеле да го спречат немилиот настан, но наместо тоа тие сериозно го занемариле.

Додека на родителите им е одредена висока парична казна, нивниот син моментално ја отслужува 10-годишната затворска казна.

По ваквиот расплет на ситуацијата, родителите на силуваното девојче поднеле тужба во која бараат парична отштета за стореното дело во висина од 160 000 американски долари.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот