Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Толкување на сонови

Go down

Толкување на сонови Empty Толкување на сонови

Пишување by borisd on Нед Дек 14 2008, 20:21

Дали некој тука знае да толкува сонови? Smile
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Толкување на сонови Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by jelena on Пон Дек 15 2008, 01:22

http://www.360macedonia.com/macedonia/mk/sonovnik.php

еве ти соновник :smileJ:

_________________
Толкување на сонови 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Толкување на сонови Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by borisd on Пон Дек 15 2008, 01:43

Фала Јеки, али колку е вистина ова?
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Толкување на сонови Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by ~The Vampire~ on Пон Дек 15 2008, 20:39

Кажи Борисе што ми те мачи, да ти помогнеме кој колку знаеме. Very Happy
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Толкување на сонови Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by borisd on Пон Дек 15 2008, 23:30

Според то шо го пишит во соновников се неубајни ми се пишет SadSadSad могуче?
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Толкување на сонови Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by Kosta on Пон Дек 15 2008, 23:34

Борис батали ги овие соништава, глупости живи Very Happy

Се нервирам дека постет вакви глупости во светов (толкување на соништа, куро на крали марко) :0531:

Сакаш ние да толкуваме во однос на колку мислења си напишал денес на најфорумче што ќе ти се случи pale

Можно е луѓево и во то да почнет да вервет.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Толкување на сонови Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by MaX on Вто Дек 16 2008, 00:11

Предвидов една неуба работа преку сон и другиот ден ми се оствари

Ама пак не верувам во овие работи...цел ден сум мислел на то и то сум го
сонувал и другиот ден ми се десило...

Глупости живи...

сопоред соновникон шо го видов ја требаше да сум 30пати умрен досеа :laugh:

малу отпојче напишав од шо ве интересира ама.... Very Happy
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Толкување на сонови Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by jelena on Вто Дек 16 2008, 15:57

јас вервам Very Happy зато господине Борис кажи си сонот Very Happy

_________________
Толкување на сонови 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Толкување на сонови Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by borisd on Вто Дек 16 2008, 16:40

Пишит во соновникон за ова и ова демек немири нешо ке сум имал и сношти едвај спиев (едно гајле помалку) Very Happy:D
Јеки кој сон сакаш да ти го кажам? ама страв ми е после дан ми го превземет од Холивуд за филм да си напрает :S
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Толкување на сонови Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by ~The Vampire~ on Вто Дек 16 2008, 17:34

И јас не верував во сонови али од кога ми се случи една многу чудна работа, верувам. И сама се чудам како е тоа можно.
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Толкување на сонови Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by jelena on Вто Дек 16 2008, 20:25

borisd напиша:Пишит во соновникон за ова и ова демек немири нешо ке сум имал и сношти едвај спиев (едно гајле помалку) Very Happy:D
Јеки кој сон сакаш да ти го кажам? ама страв ми е после дан ми го превземет од Холивуд за филм да си напрает :S

епа да не се плашиш да не ти превзенат сонот насамо ке ми го кажиш петок ко ке дојдам кај вас на кафе и кифлиља :laugh: :laugh: :laugh:

_________________
Толкување на сонови 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Толкување на сонови Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by borisd on Вто Дек 16 2008, 23:04

Кафе и кифлиња не Very Happy:D:D Алкохол да! Very Happy:D Kismi Да! Very Happy:D
Сабота PMG Kolektiv, Непороценливo Very Happy:D:D:D
И по пат сонојте ке ти кажвам Very Happy:D:D
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Толкување на сонови Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by Kosta on Сре Дек 17 2008, 00:55

borisd напиша:Кафе и кифлиња не Very Happy:D:D Алкохол да! Very Happy:D Kismi Да! Very Happy:D
Сабота PMG Kolektiv, Непороценливo Very Happy:D:D:D
И по пат сонојте ке ти кажвам Very Happy:D:D

хаха. си го стокмил цел план за како да помине викендот :thumbup1: :thumbup1:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Толкување на сонови Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by borisd on Сре Дек 17 2008, 06:49

Ам то ми е работа Very Happy:D:D
Ај сеа да се вратиме на темава мојт? Very Happy:D
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Толкување на сонови Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by Kosta on Сре Дек 17 2008, 23:28

Нормално дека мојт :i_smile:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Толкување на сонови Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by jelena on Сре Дек 17 2008, 23:56

сега ке ти објаснам шо значи твојот сон дека ке ти дојдат гости од Бугарија и од Скопје и дека ке си помините топ :133: :i_smile: :smileJ:

_________________
Толкување на сонови 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Толкување на сонови Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by jelena on Пон Дек 22 2008, 04:37

еве уште нешто за соништата...

Соништата веќе не се мистерија

Разоткриен е тајниот свет на соништата благодарение на новата технологија која мозочната активност за време на спиењето ја претвора во слики.
Јапонските научници создале направа која може да ги собира и слика мислите и соништата. Иако досега истражувачите успеале да репродуцираат само некои поедноставни слики на мозокот, ова откритие го отвора патот кон разоткривање на човековите сништа и мозочните процеси.

„За првпат научниците во светот успеаја, користејќи ја активноста на мозокот да направат визуелизација на тоа што луѓето го мислат и гледаат. Оваа технологија ќе овозможи да се снимат субјективните слики кои луѓето ги добиваат додека спијат“, изјави портпаролот на ATR Computational Neuroscience Laboratories.
Откако Зигмунд Фројд пред еден век ја објави „Интерпретација на соништата“, работата на мозокот додека спие е предмет на анализите на повеќе научници кои се обидуваат да ја одгатнат оваа мистерија.

_________________
Толкување на сонови 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Толкување на сонови Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by borisd on Пон Дек 22 2008, 09:50

За мене ке им требит и Movie Maker да си инсталирет на то чудото Smile а не само во слики да го претвораат сонот Smile
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Толкување на сонови Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by Александар on Чет Јан 15 2009, 14:32

сонот е само твоја работа, иако ти изгледа неповрзано или без редослед сепак има значење, тоа ти е реакцијата на подсвеста за нешто што ти се случило во минатото, нешто што сакаш да ти се случи во иднина или нешто што се случува во некој дел од светот во истиот момент додека спиеш, ако разгледаме за минатото може повеќе да е некој детал што треба да те потсети за нешто што си заборавил или нешто што ти било драго на срце а си го оставил во сеќавањата,
за работите што ги сакаш некогаш добиваме водство преку сонот, како или што треба да се направи за да дојдеме до целта, повеќе подоцна оки? ок...
за моментот што може да го сонуваш а се случува негде во светот, па би рекол дека сите луѓе се поврзани само што тоа не го знаат, и не би ми било чудно ако сонувате работи кои некој ги прави во истиот тој момент...
ова беше само мое мислење, а за да протолкуваш сон или да го откриеш неговото значење ќе ти треба повеќе од експертски тим и суперкомпјутер затоа што само ти можеш да ги разбериш и личноста на која и ги доверуваш...
sry можам да си се прам на ljs вака цел ден за овие работи, само што и да сонуваш запиши го сонот веднаш после станување, зато што може да го заборавиш хехе
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Толкување на сонови In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by borisd on Чет Јан 15 2009, 21:01

Александар напиша:сонот е само твоја работа, иако ти изгледа неповрзано или без редослед сепак има значење, тоа ти е реакцијата на подсвеста за нешто што ти се случило во минатото, нешто што сакаш да ти се случи во иднина или нешто што се случува во некој дел од светот во истиот момент додека спиеш, ако разгледаме за минатото може повеќе да е некој детал што треба да те потсети за нешто што си заборавил или нешто што ти било драго на срце а си го оставил во сеќавањата,
за работите што ги сакаш некогаш добиваме водство преку сонот, како или што треба да се направи за да дојдеме до целта, повеќе подоцна оки? ок...
за моментот што може да го сонуваш а се случува негде во светот, па би рекол дека сите луѓе се поврзани само што тоа не го знаат, и не би ми било чудно ако сонувате работи кои некој ги прави во истиот тој момент...
ова беше само мое мислење, а за да протолкуваш сон или да го откриеш неговото значење ќе ти треба повеќе од експертски тим и суперкомпјутер затоа што само ти можеш да ги разбериш и личноста на која и ги доверуваш...
sry можам да си се прам на ljs вака цел ден за овие работи, само што и да сонуваш запиши го сонот веднаш после станување, зато што може да го заборавиш хехе

:good: :thumbup1:
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Толкување на сонови Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Толкување на сонови Empty Re: Толкување на сонови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот