Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Египетските Пирамиди

Go down

Египетските Пирамиди

Пишување by SteelTemplar on Саб Јун 30 2007, 01:00

Египетските пирамиди се одно од 7-те Светски Чуда, исто така тие се една од најголемите мистерии. Се уште не се знае точно КАКО се изградени. Сакам ваше мислење за оваа тема.

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by 1MM0rtalis on Саб Јун 30 2007, 02:00

ako sakas i planoj na izradba mozam da ti najdam
makar so mislam se mnogu misticni mesta,inace povece me zanima kako toa egipetski natpisi se najdeni na gradbi od inkite i atstekite i kako e mozno o hram ne znam tocno kaj bese pronajden da se najdeni natpisi od acteki egipcani i nepoznat rakopis a hramov ne e ni egipet ni amerika cudno nekoj da ne znae neso povece?
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by SteelTemplar on Саб Јун 30 2007, 02:15

Брат извини вака ама темава е за Египетските пирамиди а не за Маите или Ацтеките (и тие имале пирамиди ама не како пирамидите во Египет) и затоа ја отворив темава сакам да знам ваше мислење и сакам да ми најдиш планови ан изградба шо мислам дека нема да се точни.

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by 1MM0rtalis on Саб Јун 30 2007, 02:16

mozda
ne zna znam samo deka bea za piramidite vo egiped
a ako ne procita bate jas spomav deka se najdeni rakopisi
razbiras samo sakav da znam da ne ima nekoj vaka so
info za toa sega da pobaram i ce ti dam mislam da go vidam linkot
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by bonte on Пон Jул 02 2007, 04:38

da a mozebi i ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by Александар on Вто Jул 03 2007, 17:33

pred 2-3 godini bev na edno predavanje za vanzamaljci ( Smile ) tamu se kazuvase i prasuvase za se i sesto, imase del koj bas me zainteresira a toa bese, следното---во Египет биле пронајдени хиероглифи преку кои било прикажано како некој Египетски фараон видел НЛО, е сега тие нормално мислеле дека е амон-ра или некој таков бог кој доаѓа да им помогне или нешто, но во натписот само седи дека забележале некој бог во светлечка чинија, па овие од истражувачката група почнале да удираат математика (2+2=...??? ам 5), и на крај рекле ова 100% се ванземаљци кои им помогнале на египќаните да ги изградат пирамидите...
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by Kosta on Вто Jул 03 2007, 18:01

Кај беше предавањето?

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by 1MM0rtalis on Сре Jул 04 2007, 01:16

Sargeras напиша:pred 2-3 godini bev na edno predavanje za vanzamaljci ( Smile ) tamu se kazuvase i prasuvase za se i sesto, imase del koj bas me zainteresira a toa bese, следното---во Египет биле пронајдени хиероглифи преку кои било прикажано како некој Египетски фараон видел НЛО, е сега тие нормално мислеле дека е амон-ра или некој таков бог кој доаѓа да им помогне или нешто, но во натписот само седи дека забележале некој бог во светлечка чинија, па овие од истражувачката група почнале да удираат математика (2+2=...??? ам 5), и на крај рекле ова 100% се ванземаљци кои им помогнале на египќаните да ги изградат пирамидите...

ej bato bas za ova zborvev istovo se desava i so actekite i inkite
na nivni piramidi se naoget natisi egipedski i na egipetskive piramidi nivni ili pretpostavka dea se nivni zaedno so eden nepoznat rakopis koj se smeta deka pripagal na Atlantis kosta moze da potvrdi mislam poso mu dadov edna enciklopedija za atlantis ako pocnal da ja citka
lol
i so e najtragicno e njaden hram t.e. piramida daleku i od dveve teritorii t.e. na egipcanive i inkite i actekite so nivni natpisi nasekade znaci od 3 kulturi t.e. 4 so predpostavka deka ednata e od atlantis
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by Александар on Чет Jул 05 2007, 17:22

Kosta Tue Jul 03, 2007 5:01 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Кај беше предавањето?
vo hotel drim, no tuka poveke razgovaraa za toa kako nekoj luge bile poseteni od vonzemjanci, i kako posle posetata bile fizicki a da ne vikam poveketo i psihicki izmeneti. t.e. ako nekoj bil vo kontakt so vonzemjani treba vednas da odi na medicinski pregled (za sekoj slucaj).

ako na nekoj mu se surfa da pobara poveke detali za ovie raboti neka otvori nov topic za da gi vidam linkovite (sry ali momentalno ne mi se surfa)
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by Kosta on Чет Jул 05 2007, 19:06

Sargeras напиша:
Kosta Tue Jul 03, 2007 5:01 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Кај беше предавањето?
vo hotel drim, no tuka poveke razgovaraa za toa kako nekoj luge bile poseteni od vonzemjanci, i kako posle posetata bile fizicki a da ne vikam poveketo i psihicki izmeneti. t.e. ako nekoj bil vo kontakt so vonzemjani treba vednas da odi na medicinski pregled (za sekoj slucaj).

ako na nekoj mu se surfa da pobara poveke detali za ovie raboti neka otvori nov topic za da gi vidam linkovite (sry ali momentalno ne mi se surfa)

Мислам дека бев и јас Laughing

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by SteelTemplar on Сре Ное 07 2007, 22:20

Уште еден да чујам дека викат Пирамидите ги изградиле вонземјани, че си имат работа со Скиентолози...

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by Kosta on Сре Ное 07 2007, 22:27

SteelTemplar напиша:Уште еден да чујам дека викат Пирамидите ги изградиле вонземјани, че си имат работа со Скиентолози...

Претходно напиша:

Сакам ваше мислење за оваа тема.

Чоекот си дал мислење, што креваш галама сега. :ljolj:

:rokerce:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by SteelTemplar on Сре Ное 21 2007, 22:15

Абе ја напишав така реченицата за да ги спомнам скиентолозиве.

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by NIN on Пет Дек 14 2007, 22:57

a zosto ne moze luge da ja izgradile?
avatar
NIN
Асистент
Асистент

Female
Scorpio

Треснал Глупости : 90
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by Александар on Саб Дек 15 2007, 00:11

Kosta напиша:
Sargeras напиша:
Kosta Tue Jul 03, 2007 5:01 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Кај беше предавањето?
vo hotel drim, no tuka poveke razgovaraa za toa kako nekoj luge bile poseteni od vonzemjanci, i kako posle posetata bile fizicki a da ne vikam poveketo i psihicki izmeneti. t.e. ako nekoj bil vo kontakt so vonzemjani treba vednas da odi na medicinski pregled (za sekoj slucaj).

ako na nekoj mu se surfa da pobara poveke detali za ovie raboti neka otvori nov topic za da gi vidam linkovite (sry ali momentalno ne mi se surfa)

Мислам дека бев и јас Laughing
можности можности хехе

Египетски пирамиди << сепак најдобрите, според мене, архитекти живееле тогаш штом успеале да направат нешто вакво Wink
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by ~The Vampire~ on Чет Фед 14 2008, 04:01

какво вонземјани бе какви бакраџе?
па нормално дека се од луѓе направени! вонземјани ева ева alien Пирамидите ги граделе робовите, а идеата за изградба била на фараонот и другите администрации!
единствена мистерија овде е тоа како се направени... како ги носеле тешките камења, од каде, и градбата.... Имам слушано дека и јапонците пробале да изградат пирамида но не успеале се откажале! Тука е мистеријата што нема да се дознае!
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by The*Goddess on Пон Фед 18 2008, 01:03

Па нормално дека луЃе ја имале изградено какви вонземјани.Само ете можеби имале малку повеке вештина во таа работа од нас денес.Зарем не постоеле и тогаш паметни луѓе или немало шанси да постоел некој попаметен од нас?
avatar
The*Goddess
Доцент
Доцент

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 112
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2008-02-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by Ike on Нед Мар 09 2008, 02:46

SteelTemplar напиша:Египетските пирамиди се одно од 7-те Светски Чуда, исто така тие се една од најголемите мистерии. Се уште не се знае точно КАКО се изградени. Сакам ваше мислење за оваа тема.

Офтопик:
Седумте светски чуда според мене се:
1.да гледаш
2.да слушаш
3.да чуствуваш
4.да допираш
5.да се смееш
6.да одиш
7.да љубиш

Ike
Black Snake

Male
Virgo

Треснал Глупости : 39
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 24
Се наоѓам : Велес
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот http://www.fanta.forumotion.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Египетските Пирамиди

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот