Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Гугл овозможи гласовно пребарување со iPhone

Go down

Гугл овозможи гласовно пребарување со iPhone Empty Гугл овозможи гласовно пребарување со iPhone

Пишување by najforumce on Сре Ное 19 2008, 22:22

Гугл овозможи гласовно пребарување со iPhone Google10

По 3 дневно одложување, вчера попладне Гугл конечно овозможи гласовно пребарување во нивната iPhone апликација. Оваа апликација беше пуштена за превземање на Apple App Store, единствениот официјален веб сајт каде се нуди софтвер за iPhone од други производители, во понеделникот попладне. Google Mobile App 0.3.142 е бесплатна за преземање.

Во тестот којшто го направи Computerworld сите зборови и фрази биле препознаени со 80% успех. Најдобри резултати секако се постигнати кога овие зборови и фрази се изговарани полека и слоговно.

Како и секој вид на ваков софтвер, така и овој понекогаш мисли дека слуша нешто сосема различно од тоа што всушност е кажано.

Генерално можеме да заклучиме дека оваа функционалност сега за сега единствено оди во прилог на публицетот на Гугл.

Чекаме од сите оние кои имаат iPhone да го споделат нивното искуство со нас.
najforumce
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Гугл овозможи гласовно пребарување со iPhone Sneaky
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 39
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Гугл овозможи гласовно пребарување со iPhone Empty Re: Гугл овозможи гласовно пребарување со iPhone

Пишување by Александар on Пет Ное 21 2008, 15:49

има и подобри работи проверете тука, според мене омниата е побрза од аpp phone(i) но сепак...
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Гугл овозможи гласовно пребарување со iPhone In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот