Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Видео : 22 години Сер Алекс Фергусон

Go down

Видео : 22 години Сер Алекс Фергусон

Пишување by najforumce on Чет Ное 06 2008, 20:52
Пред дваесет и две години на 6 Ноември во 1986 година , Сер Алекс Фергусон беше назаначен за нов менаџер на Манчестер Јунајтед.

Малкумина тогаш веруваа дека "шкотот" ќе остане толку долго на клупата на Јунајтед. Фергусон дојде од Абердин каде освои хет -трик титули во Шкотското првенство и триумфираше во Купот на победниците на куповите.

Првата титула Фергусон ја освои во 1990 кога за прв пат го освои ФА купот. Покрај овај во витрните на Манчестер има уште четири трофеи од ова натпреварување.

Првата премиер титула ја освојуваат во 1993 година. Во 22 години поминати на клупата на "бебињата" Фергусон победничкиот трофеј го кренал 10 пати.

Лигата на шампиони, црвенит ѓаволи под водство на Ферги ја освоиле два пати. Во неверојатното финале во Барселона во 1999 година, како и минатата сезона во Москава.

Покрај овие трофеи, во плакарот на Сер Алекс уште има два лига куп трофеи, осум Комјунити Шилдс, еден КПК, еден Уефа Супер куп , како и еден Интерконтинентален kуп.


avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Видео : 22 години Сер Алекс Фергусон

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Пет Ное 07 2008, 02:50

нема што Фергусон е и ќе остане еден од најдобрите светски тренери
почит :iconflowerhr4:
avatar
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Видео : 22 години Сер Алекс Фергусон

Пишување by MaX on Пет Ное 07 2008, 03:28

Ај да му се множет трофеите...пошо за годините знајме дека за 2 години че си заминит Sad

Фала ви за клипчето ми се наполна срцево
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Видео : 22 години Сер Алекс Фергусон

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот