Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Македонија е ризична за интернет трговија

Go down

Македонија е ризична за интернет трговија Empty Македонија е ризична за интернет трговија

Пишување by Kosta on Сре Окт 15 2008, 20:47

Случајно налетав на една доста интересна статија:

Во развиениот свет, се' што ќе посакате можете да купите преку Интернет. Од книги, цедеа, најнови софтверски решенија, лекови, козметика, облека, па дури и лесни видови дрога. На истиот начин можат да се платат сметки за вода, струја, парно. Може да комуницирате и со државни институции, избегнувајќи ги долгите редици пред шалтерите, па така преку Интернет можат да се платат таксите за добивање на потребните документи, изводи од матични книги на родените, поседовни листови, катастарски скици... Преку Интернет можете дури и да си резервирате место за паркинг на вашиот автомобил и да го платите преку мобилен телефон. Овој вид бизнис со „светлосна брзина“ се шири и во регионот. Хрватска во текот на 2007 година остварила профит од над 700 милиони долари преку ваквиот вид трговија, а се проценува дека до 2009 година бројката ќе достигне 1 милијарда долари. Слична е ситуација и во Србија. Ваквиот бизнис многумина го нарекуваат нов вид злато - наречен сајбер-злато.....

Повеќе на Глобус

Дали Македонија некогаш ќе влезе во најголемиот светски сервис за трансфер на пари Pay pal ? ? ?

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Македонија е ризична за интернет трговија Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот