Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Дино Мерлин со голем концерт во "Борис Трајковски"

Go down

Дино Мерлин со голем концерт во "Борис Трајковски"

Пишување by najforumce on Вто Окт 14 2008, 19:40Новиот албум на Дино Мерлин, "Испочетка", како што сугерира и самото име, отвара ново поглавје во кариератаа на уметникот.

Големото име на екс-ју естрадата Дино Мерлин ќе одржи голем концерт во салата „ Борис Трајковски“ во Скопје на 20-ти овој месец.

Изминатиот месец тој го промовираше својот нов албум "Испочетка" кои забележа фантастични резултати. Тринаесетте песни кои се најдоа на албумот и овој пат сведочат за Дино Мерлин како уметник со непрекинат континуитет, останувајќи верен на својот стил.

Самиот наслов на албумот сугерира дека се отвара ново поглавје во кариерата на овој уметник, како што вели и тој самиот "Без разлика на постојаното движење и напредување, пред нас секогаш е нов почеток, она од вчера е добра школа, ова денес е добра шанса".

Гости на албумот се неколку врвни ѕвезди, Хари Варешановиќ, Елдин Хусеинбеговиќ, Тони Цетински и Весна Змијанац.

На концертот тој покрај нумерите од неговото најново дело "Испочетка" ќе ги изведе и неговите стари добри хитови.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дино Мерлин со голем концерт во "Борис Трајковски"

Пишување by Kosta on Сре Окт 15 2008, 20:30

Може да се појде на ова :icon_mrgreen:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот